Reforma OFE jest konieczna [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Reforma OFE jest konieczna [WIDEO]

Dodano: 10 października 2013

Foto

Odbyliśmy dwa spotkania w Klubie z ministrem finansów i dyskutowaliśmy nad zmianami w Otwartych Funduszach Emerytalnych. Myślę, że jednym z efektów tej dyskusji była, między innymi wspominana przez premiera możliwość powrotu do OFE po dwóch latach w przypadku braku zadowolenia ze sposobu działania i z kapitalizowania środków przez ZUS- mówiłem we wtorek (08.10.) w rozmowie z Małgorzatą Serafin w Polityce przy kawie TVP1.  Premier Jerzy Buzek ma prawo bronić swojej reformy i to jest, bez wątpienia, istotny głos w dyskusji nad zmianami w OFE - dodałem.

 

Wydaję się, że rozwiązania, które będą zaproponowane nie będą złe dla przyszłych emerytów, a sama reforma jest w istocie konieczna- oceniłem.

 

Kompromisowy projekt

 

Pytany o kwestię związków partnerskich, poinformowałem, iż mamy już ujednolicony projekt, jednakże nie budzi on zadowolenia środowisk najbardziej tym zainteresowanych, czyli środowisk, na przykład homoseksualnych. 

     

Będziemy go konsultować, teraz wprowadzamy jeszcze pewne zmiany prawne, bo nie chciałbym forsować projektu, który nie będzie wystarczająco kompromisowy dla wszystkich zainteresowanych.

 

Projekt musi mieć swój wymiar konserwatywny, bez wątpienia nie jest nam dzisiaj potrzebny jakiś spór ideowy w Platformie po odejściu Pana Jarosława Gowina. Będziemy - kontynuowałem - na temat tego projektu jeszcze rozmawiać i mam nadzieję, że uda się nam go uchwalić, ale to są już decyzje także przewodniczącego Platformy, premiera.

Decyzje w rękach Pani Marszałek

 

W lipcu złożyliśmy projekt zniesienia finansowania partii politycznych z budżetu państwa. Decyzje kiedy ten projekt trafi pod obrady Sejmu są w rękach Marszałek Ewy Kopacz. Bez wątpienia nastąpi to jeszcze w tej kadencji, wiemy przecież, że cztery miesiące to jest ten czas maksymalny, który każdy z marszałków ma na ocenę prawną danego projektu. Pytanie jest: czy trafi on najpierw do komisji ustawodawczej, czy od razu bezpośrednio pod obrady normalnej komisji- konkludowałem.

 

 

Więcej [WIDEO]tutaj.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: vod.tvp.pl, prtsc z vod.tvp.pl

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio