Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Hanna Gronkiewicz-Waltz jest najlepszym prezydentem Warszawy po 1989 roku

Dodano: 11 października 2013

Foto
Według sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown, Hanna Gronkiewicz-Waltz jest najlepszym prezydentem Warszawy po 1989 roku. Obecna prezydent stolicy (od 2006 roku) zdobyła 36 proc. głosów.

 

 

 

Na drugim miejscu znalazł się Lech Kaczyński, który zasiadał w fotelu prezydenta Warszawy w latach 2002-2005. Zagłosowało na niego 18 proc. ankietowanych. Trzecie miejsce, ex aequo, zajął prezydent stolicy Marcin Święcicki (1994-1999 r.) oraz komisarz Warszawy (2006 r.) Kazimierz Marcinkiewicz -  9 proc. poparcia. Odpowiedzi "Nie wiem/trudno powiedzieć" wskazało 19 proc. ankietowanych. Sondaż został przeprowadzony 9 października, na reprezentatywnej grupie 1000 dorosłych mieszkańców Warszawy.

 

Hanna Gronkiewicz-Waltz dobrze zarządza miastem

 

Ogromne zmiany jakie zachodzą przez ostatnie 6-7 lat w Warszawie, to jest zasługa Hanny Gronkiewicz-Waltz. Dobrze zarządza Warszawą, być może trochę nazbyt technokratycznie podchodziła do samego sposobu komunikowania się z mieszkańcami, brakowało tej komunikacji, ale zajęta była zmienianiem miasta.

 

 

Pamiętam rządy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie, które były fatalne, w mieście nic się nie działo. Urzędnicy bali się podejmować decyzje, wszyscy czekali na podpis prezydenta Kaczyńskiego, miesiącami nie wywożono śmieci, pamiętam jak wyglądały, po roztopieniu śniegu parki w Warszawie. To dlatego, że wszystko było skupione w jednym ręku.

 

Jest oczywistym, że na 99% referendów większość osób idzie z negatywnych pobudek, dlatego każdy, kto dodaje swój głos pozytywny w istocie jest na "nie", działa jakby na szkodę swojemu poglądowi. Każdy obywatel ma wybór: chce brać udział w referendum i dołożyć głos do progu frekwencji, czy też nie chce się przysłużyć do tego, żeby referendum było ważne. Warto o tym pamiętać 13 października.

 

 

 

 

Źródło, fot.: tvn24.pl, platforma.org, fb/PlatformaObywatelska, fb/hanna.gronkiewiczwaltz

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio