Region: Trzy lata ciężkiej pracy [FOTO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Trzy lata ciężkiej pracy [FOTO]

Dodano: 12 października 2013

Foto

Niezwykle wysoko oceniam Waszą pracę przez trzy lata, które były dobre dla Wielkopolski, głównie dzięki Waszej pracy, jako członków Rady Regionu. Za te trzy lata należą się Wam wszystkim bardzo serdeczne podziękowania, bo to była praca, która przyniosła efekty - mówiłem podczas wczorajszego (11.10.), ostatniego w tej kadencji posiedzenia Rady Regionu wielkopolskiej PO.

 

Kwestia naszej odpowiedzialności

 

Zaczynaliśmy od wyborów samorządowych, w których bardzo poszerzyliśmy nasze możliwości działania, zmieniania regionu. Były to na pewno dobre lata, ale też lata trudne. Jak wiemy, jako partia rządząca nie mieliśmy łatwo, bo im dłużej się rządzi, tym jest się krytyczniej ocenianym. Ten proces jest nieuchronny i tylko zależy od naszej pracy i codziennego wysiłku oraz tego, w jaki sposób zachowujemy się wobec ludzi, dla których jesteśmy reprezentantami w samorządzie czy w jakiejkolwiek innej pracy. To jest kwestia naszej odpowiedzialności - kontynuowałem.

 

Jestem optymistą, w temacie przyszłorocznych wyborów samorządowych, ale uważam, że nowe władze Platformy, jak tylko zostaną przez Was wybrane za dwa tygodnie, muszą rozpocząć pracę od budowania strategii na te wybory. W każdym powiecie taka strategia musi być opracowana, strategia uwzględniająca wszystkie możliwe lokalne uwarunkowania. O tym trzeba już teraz myśleć i rozmawiać - powiedziałem.

 

Patriota Platformy

 

Podczas wielu spotkań ze strukturami zauważyłem, że to pojęcie, które kiedyś ukułem, „Patriota Platformy” bardzo się głęboko w Wielkopolsce zakorzeniło. To, co mogłem zaobserwować to, to co wynikało z naszych rozmów i z kolejnych Waszych inicjatyw, chociażby tych kilu spotkań jakie mieliśmy w sprawie budżetu partycypacyjnego. Dziś ten temat podbija samorządy w całej Polsce  - zaznaczyłem.

 

Na koniec, jeszcze raz podziękowałem obecnej Radzie Regionu oraz gratulowałem wszystkim nowo wybranym szefom powiatów oraz kół jak i tym wszystkim, którzy odnieśli sukces w wyborach wewnętrznych. Liczę bardzo na to, że wszyscy razem będziemy budowali siłę Platformy w najbliższych latach - zakończyłem.

 

 

Więcej [GALERIA]: tutaj.

 

 

 

 

Fot.: Krzysztof Kaczanowski

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio