Talenty Schetyny powinny być wykorzystane [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Talenty Schetyny powinny być wykorzystane [WIDEO]

Dodano: 17 października 2013

Foto

Chciałbym, żeby Grzegorz Schetyna odgrywał dużą rolę w życiu publicznym, aby dobrze były wykorzystane jego talenty i poziom zaufania społecznego. W jakiej roli chciałby go obsadzić premier? To pytanie do premiera - mówiłem we wtorek (15.10.) odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM.

 

 

Słuchacz RMF FM: Czemu PO jak prowadzi kampanie obiecuje czasem złote góry, a później wychodzi to jak wychodzi?

Rafał Grupiński: Zastanawiam się, gdzie pan o tych złotych górach słyszał. My, nauczeni doświadczeniem staraliśmy się złotych gór wyborcom nie obiecywać. Zarzucanie nam, że obiecywaliśmy coś takiego jest nie do końca precyzyjne. Zrobiłem przegląd obietnic Hanny Gronkiewicz-Waltz z 2006 roku. Blisko 600 zostało zrealizowanych, bądź jest w realizacji.

 

Tusk premierem po raz trzeci?

To pytanie pociągające, chociaż dziś z dziedziny science fiction. Na razie musimy starać się przekonać do nas wyborców, bo po zdobyciu tak dużej sumy pieniędzy ze środków europejskich, oddawanie pola bez bitwy, żeby ktoś inny wydawał zdobyte przez nas środki, byłoby olbrzymim błędem. Musimy przekonać wyborców, że my zrobimy to najlepiej.

 

Chciałbym, żeby Grzegorz Schetyna...

Chciałbym, żeby Grzegorz Schetyna był dobrze wykorzystywany, jeśli chodzi o jego talenty i poziom zaufania społe-

 

cznego. Chciałbym, żeby Schetyna odgrywał dużą rolę w życiu publicznym. W jakiej roli chciałby go obsadzić premier, to pytanie do pana premiera.

 

Czy jest Pan za odejściem ministra finansów?

Rostowski jest dobrym ministrem. Działa w trudnych czasach i działa skutecznie. Co do zastrzeżeń wobec niego, to Jacek Rostowski ma do wykonania tę trudną rolę fiskusową, ściąga podatki.Żaden minister finansów nie cieszy się popularnością. W rekonstrukcji rządu będzie się liczyć nowe otwarcie. Tam, gdzie premier

będzie chciał pokazać nowe pomysły, tam mogą się pojawić nowe nazwiska.

 

Jaki cel powinien postawić sobie rząd?

Zmniejszać mitręgę biurokratyczną. To spowoduje dobry procent PKB, bo ludzie poświęcą się właściwym zajęciom, a nie wypełnianiu kwitów.

 

Hanna Gronkiewicz-Waltz wiceprzewodniczącą PO, szefową lokalnych struktur i jednocześnie prezydentem Warszawy?

Nie widzę w tym nic złego. To naturalne. W dużych aglomeracjach to duże partie polityczne przejmują władze i mogą potem odpowiadać za ewentualne błędy. Małe kluby i komitety trudno potem pociągnąć do odpowiedzialności. Rola partii politycznych w życiu samorządów nie jest zła, powinna być wręcz zwiększona.

 

Co z wyborami jednomandatowymi?

Chcemy wyborów jednomandatowych, ale nie mamy do tego większości konstytucyjnej. Przeciwko jest PiS i lewa strona sceny politycznej.

 

 

Więcej [WIDEO]: rmf24.pl

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: rmf24.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio