Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Wiele postulatów słusznych społecznie jest trudnych do realizacji

Dodano: 19 października 2013

Foto

W zasadzie Piotr Guział powinien złożyć rezygnację z funkcji burmistrza Ursynowa. To oczywiste. Mieszkańcy jego dzielnicy pokazali mu czerwoną kartkę, powiedzieli mu, że jego pomysł z referendum był fatalny, na Ursynowie była najniższa frekwencja – mówiłem w rozmowie z dziennikarzami.

 

 

 

Moim zdaniem, każdy polityk, który poważnie traktuje swoją funkcję, powinien odejść, gdy ci, którymi "rzekomo zarządzą" mówią mu "nie". Niech złoży mandat burmistrza i uda się do innych zajęć. Guział powinien zająć się czymkolwiek pożytecznym. Jest wiele spraw, w których mógłby się uaktywnić.

 

Czasem trudno o realizację dobrych pomysłów

 

Pytany o komentarz do spotkania prezydium PSL-u z ministrem finansów Jackiem Rostowskim, w trakcie którego

    

ludowcy, m.in. oprotestowali obcinanie pieniędzy na narodowy program przebudowy dróg lokalnych, podkreśliłem, że to jest bardzo potrzebny strumień pieniędzy. Taki był zresztą pomysł Grzegorza Schetyny, który tworzył ten program jako wicepremier i szef MSWiA, by nie koncentrować się tylko na autostradach, ale naprawiać także drogi lokalne. W poprzedniej kadencji zbudowano lub naprawiono aż 8 tys. km takich dróg.

 

Jeżeli chodzi o kolejny pomysł PSL-u – kontynuowałem

- czyli wprowadzenie państwowych emerytur dla matek, które urodziły i wychowały co najmniej czwórkę dzieci, koalicjant musi pamiętać, że wiele postulatów słusznych społecznie jest trudnych do realizacji w dzisiejszej sytuacji budżetowej.

 

 

 

 

Źródło, fot.: tokfm,pl, gazeta.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio