Region: Mamy mocnych kandydatów na prezydenta Poznania [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Mamy mocnych kandydatów na prezydenta Poznania [WIDEO]

Dodano: 23 października 2013

Foto

Są już gotowe procedury, jeśli chodzi o wyłonienie kandydata na prezydenta Poznania. Mamy kilku bardzo mocnych kandydatów, a najlepszym kandydatem, a propos apeli o skuteczność, byłby Waldy Dzikowski. Bez wątpienia, ma najmocniejsze nazwisko, jeśli chodzi o poznańską Platformę. Z nim te wybory zapewne byśmy wygrali, jeśli tylko by się zgodził, ale z tego co wiem nie bardzo siebie widzi w tej roli - mówiłem w poniedziałek (21.10.) w rozmowie z Bartłomiejem Pomianowskim w Wywiadzie Teleskopu.

 

Kandydatura Filipa Kaczmarka jest kwestią decyzji, między innymi, Platformy Obywatelskiej, jeśli chodzi o euro -

    

wybory. Pojawił się w partii pomysł dwukadencyjności w Europarlamencie i w zależności od tego jakie będą rozstrzygnięcia nowego zarządu krajowego, będzie też zależała decyzja, kto będzie naszym kandydatem na prezydenta Poznania - dodałem.

 

Jesteśmy w sytuacji, w której musimy zostawić tę decyzję nowym władzą Platformy, które już wkrótce będą wybrane - zapowiedziałem.

 

 

Wiele do zrobienia

 

Najnowsze, nie najlepsze dla PO sondaże dają nam dowód na to, że mamy bardzo wiele do odrobienia - mówiłem, pytany o komentarz do ostatnich badań poparcia dla partii politycznych. Jesteśmy zmartwieni, szczególnie jeśli chodzi o poparcie dla Platformy w Polsce wschodniej i południowej, ono rzeczywiście mocno spadło. Także w Wielkopolsce mamy co robić, aby walczyć o tę wysokość poparcia, którą mieliśmy przed kilkoma laty. Tym bardziej jest to niezwykle ważne zadanie dla nowych władz Platformy w Wielkopolsce, żeby odbudować to zaufanie tam, gdzie je straciliśmy. Mam jednak nadzieję, że straciliśmy tylko tymczasowo - podsumowałem.

 

Więcej [WIDEO]: TUTAJ

 

 

 

 

Źródło, fot.: tvp.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio