Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Jestem człowiekiem Platformy Obywatelskiej... [FOTO, WIDEO]

Dodano: 29 października 2013

Foto

Cieszę się bardzo z decyzji Platformy wielkopolskiej, ponieważ jest to ocena pracy w ostatnich trzech latach, a także ocena programu, który przedstawiłem na najbliższy okres, który jak wiemy będzie bardzo trudny, bo będziemy mieli bardzo intensywne dwa lata pod względem wyborów. To będzie istotny maraton wyborczy - powiedziałem w niedzielę (27.10.), tuż po ogłoszeniu wyników wyborów przez delegatów przewodniczącego wielkopolskiej Platformy.

 

Schetyna przegrywając wzmacnia się

 

Pytany czy miałem obawy o wybór wielkopolskich delegatów po porażce Grzegorz Schetyny na Dolnym Śląsku, odpowiedziałem, iż takich obaw nie miałem. Po pierwsze, Wielkopolska zawsze lubi suwerennie decydować o tym kogo wybiera i do jakich władz, a po drugie, byłem przekonany, że moja praca w ostatnich latach, praca ze wszystkimi strukturami na każdym poziomie, będzie dobrze oceniona.

 

Jestem przekonany, że Grzegorz Schetyna jest tego rodzaju politykiem, który kiedy przegrywa to się wzmacnia, to znaczy, że rusza na nowo do boju według starej zasady, że co cię nie zabije to cię wzmocni. Na pewno rusza do tego boju nadal w ramach Platformy Obywatelskiej - kontynuowałem.

 

   

 

Szacunek do demokratycznych procedur

 

Czeka nas jeszcze spore przetasowanie ze względu na wybory chociażby Rady Krajowej czy Zarządu Krajowego, to pewnie zdecyduje również o tym jak będzie dalej się układała Platforma wewnętrznie, być może także rekonstrukcja rządu będzie miała na tę sprawę jakiś wpływ - oceniłem.

 

Mam szacunek do procedur wyborczych, procedur demokratycznych. W Wielkopolsce wybór Rady Regionu dopiero przed nami, a to ona wybierze Zarząd Regionu i wtedy będziemy decydowali kto i jaką funkcję przyjmie. Nie chcę jednoosobowo wskazywać kto będzie dzisiaj w zarządzie - podkreśliłem, pytany o personalia regionalnych władz PO.

 

Więcej: WIDEO , GALERIA

 

 

 

 

Źródło, fot.: tvn24.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio