Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Decyzja po stronie parlamentarzystów dolnośląskich [WIDEO]

Dodano: 29 października 2013

Foto

Wezwałem pana posła Wojnarowskiego na czwartek w celu złożenia przez niego wyjaśnień na temat całej sytuacji. Do wyjaśnienia tego, co się wydarzyło przy okazji zjazdu na Dolnym Śląsku, poseł Wojnarowski powinien być zawieszony w prawach członka klubu. Będę o to wnioskował – zapowiedziałem dziś (29.10.) w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie.

 

 

Zawszę stoję po stronie zasad

 

Zjazd wyborczy na Dolnym Śląsku powinien zostać powtórzony, ponieważ mamy do czynienia najprawdopodobniej

    

z niezwykle nieetycznym zachowaniem jednego z naszych posłów. W obronie czystości procedur, jakie miały miejsce na Dolnym Śląsku, pozostali posłowie, reprezentujący obydwie strony rywalizacji, powinni wystąpić o ponowienie zjazdu. To jest oczywiście decyzja parlamentarzystów dolnośląskich. Co więcej uważam, że sam Jacek Protasiewicz powinien ze swojej inicjatywy, aby wykazać czystość stosowanych metod w tych wyborach, z takim wnioskiem wystąpić – dodałem.

 

Wolałbym, aby w tej sprawie nie odwracano kota

ogonem. Władze Platformy muszą tę sprawę wyjaśnić, tak jak zawsze wyjaśnialiśmy takie rzeczy do końca. Jeśli PO nie będzie dbała o standardy, to nasi wyborcy nie będą mieli komfortu w pobieraniu nas jako formacji. Ja w tych sprawach zawsze będę stał po stronie surowych zasad, które zawsze też przestrzegał pan przewodniczący Donald Tusk - powiedziałem.

 

Pytany, kiedy mógłby się odbyć powtórny zjazd PO na Dolnym Śląsku, wyjaśniłem, że wszelkie zastrzeżenia należy złożyć w ciągu trzech dni od odbytego zjazdu.

 

 

Więcej [WIDEO]: TUTAJ

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: tvn24.pl, interia.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio