Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Zdobyć Mistrzostwo Wielkopolski! [FOTO]

Dodano: 29 października 2013

Foto

To, co będzie głównie skupiało moją pracę, to cztery kampanie wyborcze w najbliższych dwóch latach, przygotowanie strategii przede wszystkim jeśli chodzi o wybory samorządowe. Przed tymi wyborami, jeszcze przed otwarciem kampanii, mam zamiar rozmawiać ze wszystkimi potencjalnie gotowymi do współpracy podmiotami politycznymi czy samorządowymi - zapowiedziałem w trakcie niedzielnego (27.10.) Zjazdu Regionu Wielkopolskiej PO.

 

Zdobyć Mistrzostwo Wielkopolski !

 

Przemawiając do zgromadzonych delegatów podkreśliłem, iż najpierw musimy poprowadzić Wielkopolskę do zwycięstw w wyborach do Parlamentu Europejskiego. To są często lekceważone przez wyborców wybory, lecz bardzo ważne, gdyż istotne jest dla nas, kto będzie nas reprezentował w Brukseli i jak będzie dbał o interes Wielkopolski. W Unii Wielkopolska musi być silnie obecna, bo tam są środki, dzięki którym zmieniły się i będą zmieniać nasze wielkopolskie miasta, miasteczka i wsie.

 

Drugie zwycięstwo musimy odnieść w wyborach samorządowych. Powtórzenie wyniku sprzed 3 lat będzie niezwykle trudne, ale, co ważne, ten nasz zespół kompetentnych, pracowitych i skutecznych samorządowców może powtórnie zdobyć samorządowe Mistrzostwo Wielkopolski! Wierzę w to, że jedna drużyna jaką tworzymy będzie dalej dobrze zarządzać Wielkopolską tak, by jej mieszkańcom żyło się lepiej. Ta drużyna gotowa na zwycięstwo samorządowe musi  być jednością od sołectwa do Urzędu Marszałkowskiego, od Poznania do Kępna i Złotowa, Wolsztyna i Turku. Tylko tak będziemy mogli skutecznie zarządzać Wielkopolską gwarantując bezpieczeństwo i dobrobyt jej mieszkańcom.

 

   

 

Nasi samorządowcy muszą pamiętać o zrównoważonym rozwoju regionu. Naszą siłą jest różnorodność. Mamy duże ośrodki miejskie jak i małe gminy miejsko – wiejskie. W każdym takim miejscu musimy mieć naszych radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów. Najbliższy rok musimy poświęcić na promocję naszych lokalnych liderów, którzy będą zmieniali rzeczywistość swoich małych ojczyzn. Dopilnuję, by współpraca pomiędzy samorządem województwa a innymi jednostkami naszych samorządów gwarantowała zrównoważony rozwój naszego regionu. Musimy rozmawiać o tym, jak i w jakich sojuszach można pójść do wyborów samorządowych, by ludzie PO mieli jak najwięcej wpływu na sposób zarządzania Wielkopolską, gminami i powiatami.

 
Ciężkie batalie
 

Trzecim wyzwaniem jakie stoi przed nami jest wygranie wyborów do Parlamentu. Musimy co najmniej zachować obecny stan posiadania i powtórzyć sukces z poprzednich wyborów. To będzie ciężka batalia po 8 latach pełnienia władzy w czasach, kryzysu, który dotknął prawie wszystkie kraje Unii Europejskiej, ale wierzę, że właśnie wynikiem w Wielkopolsce przyczynimy się do tego, że po raz pierwszy w wolnej Polsce partia będzie miała szansę rządzić przez 12 lat z rzędu.

 

Czwartym naszym zadaniem będzie zwycięstwo Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich.

 

   

 

PO ma prowadzić Polskę do zwycięstw

 

Platforma Obywatelska będzie zwyciężać tylko wtedy, gdy będzie jedną drużyną. Trzeba ogromnego wysiłku i stałej codziennej pracy. Jesteśmy Platformą Obywatelską, która ma poprowadzić Polskę do zwycięstw, a temu celowi nie służą podziały na lepszych i gorszych w Platformie. Wszyscy w niej jesteśmy równi! Jesteśmy odpowiedzialni za Polskę i Wielkopolskę, nie możemy zmarnować tego, co dotąd wnieśliśmy w sposób zarządzania regionem, krajem, powiatem czy gminą.

 

Dziękując za oddane na mnie głosy, podziękowałem wszystkim, którzy zagłosowali na przyszłe zwycięstwa PO. Mam nadzieję, że do tych zwycięstw poprowadzę skutecznie - dodałem już po ogłoszeniu wyników głosowania.

 

 

Więcej [FOTO]: Galeria

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: klub.platforma.org, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio