Region: Minister Grzegorz Karpiński w Swarzędzu [FOTO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Minister Grzegorz Karpiński w Swarzędzu [FOTO]

Dodano: 02 listopada 2013

Foto

Działania resortu sportu i turystyki na rzecz poprawy bazy sportowej i upowszechniania aktywności ruchowej wśród młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem akcji „Stop zwolnieniom z WF-u”, to główne tematy środowego (30.10.2013 r.) spotkania swarzędzkich struktur PO z Grzegorzem Karpińskim – sekretarzem stanu w MSiT.

 

 

Tego samego dnia, na terenie obiektów sportowych przy pływalni „Wodny Raj” w Swarzędzu, minister Karpiński przekazał burmistrz Swarzędza Annie Tomickiej dokument o  dofinansowaniu budowy obiektu przez resort sportu.

 

  

 

Swarzędzki skatepark będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w kraju. Łącząc rozwiązania o charakterze wypoczynkowym z urządzeniami do uprawiania sportu będzie miał kształt żelbetowej niecki o pow. 1704,58m2 z elementami małej architektury. Obiekt o długości 58,11m i szerokości 41,80m będzie ogólnodostępny, nie zadaszony, odporny na działanie czynników atmosferycznych. Skatepark zostanie wykonany z wysokiej klasy betonu, który jest formowany na miejscu, pozwala  to tworzyć różne kształty urządzeń dzięki czemu osoby jeżdżące będą miały większą przyjemność z jazdy przy wykonywaniu tricków.

 

Obiekt zostanie wyposażony w kanalizację deszczową, zasilanie i oświetlenie oraz będzie ogrodzony. Koszt budowy  skateparku wyniesie niespełna 2 miliony złotych z czego 33% pokryje MSiT ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

 

Więcej [GALERIA]: TUTAJ

 

 

 

Źródło, fot.: swarzedz.net.pl, Krzysztof Kaczanowski

             

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio