Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Z wizytą w Słupcy

Dodano: 05 listopada 2013

Foto

Najbliższy rok musimy poświęcić na promocję naszych lokalnych liderów. Trzeba ogromnego wysiłku i stałej codziennej pracy, abyśmy nadal jako Platforma Obywatelska mogli poprowadzić Polskę do zwycięstw - mówiłem podczas wczorajszego (04.11.) spotkania ze strukturą PO w Słupcy.

 

 

Zrównoważony rozwój

 

Jeszcze przed otwarciem kampanii musimy rozmawiać ze wszystkimi potencjalnie gotowymi do współpracy podmiotami politycznymi czy samorządowymi. Musimy rozmawiać o tym, jak i w jakich sojuszach można pójść do wyborów samorządowych, musimy postarać się powtórzyć wynik sprzed 3 lat, choć wiem, że będzie to niezwykle trudne, ale mamy zespół kompetentnych, pracowitych i skutecznych samorządowców i dzięki temu możemy powtórnie pokusić się o zwycięstwo w wielu miejscach Wielkopolski. W mojej ocenie, drużyna jaką tworzymy będzie dalej dobrze zarządzać Wielkopolską tak, by jej mieszkańcom żyło się lepiej. Nadal musimy  być jednością na każdym szczeblu samorządu terytorialnego: w każdym sołectwie, gminie, powiecie i województwie. Tylko tak będziemy mogli skutecznie zarządzać Wielkopolską gwarantując bezpieczeństwo i dobrobyt jej mieszkańcom - zapewniałem.

 

   

 

W każdym miejscu, w którym obecnie mamy wpływ na rzeczywistość, musimy nadal mieć naszych radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów, musimy rozmawiać o tym, jak i w jakich sojuszach można pójść do wyborów samorządowych, by ludzie PO mieli jak najwięcej wpływu na sposób zarządzania Wielkopolską, gminami i powiatami - podkreśliłem.

 

Kolejny etap wyborów zakończony

 

W miniony weekend zakończyły się zjazdy regionalne PO i wybory przewodniczących regionów. Zapoczątkowały je 21 października zjazdy w woj. śląskim, świętokrzyskim i lubuskim. Prawdziwy maraton zjazdowy rozegrał się jednak w ostatni weekend października, kiedy odbyły się zjazdy w pozostałych regionach, w tym w Wielkopolsce - przypomniałem. Oprócz przewodniczących struktur wojewódzkich, na zjazdach wybierano też delegatów na listopadową Konwencję Krajową PO oraz skład innych organów władz wojewódzkich. Konwencja Krajowa - kontynuowałem - odbędzie się 23 listopada w Warszawie, a udział w niej weźmie liczna grupa wielkopolskich delegatów.

 

Dalszą część naszego spotkania, w którym towarzyszył mi poseł Tomasz Nowak, poświęciliśmy obecnej działalności Platformy Obywatelskiej, jak również sprawom lokalnym.

 

 

 

Źródło, fot. PO w Słupcy

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio