Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Rusza III Wielkopolskie Forum Współpracy Rozwojowej

Dodano: 15 listopada 2013

Foto

Pragnę zaprosić państwa na ruszającą niebawem kolejną edycję Wielkopolskiego Forum Współpracy Rozwojowej, które inicjuje, już po raz trzeci, Filip Kaczmarek, poseł do Parlamentu Europejskiego. W tym roku kluczowe wydarzenia będą miały miejsce w piątek 22 listopada na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Przed południem spotkają się przedsiębiorcy i samorządowcy na dyskusji „Inwestowanie w gospodarkę, jako forma współpracy rozwojowej”. Następnie młodzi naukowcy przedstawią swoje wyniki badań w ramach panelu doktoranckiego „Współpraca rozwojowa Unii Europejskiej. Aktualne wyzwania.” 

 

Sporo miejsca w tym roku zajmą imprezy towarzyszące, w tym aż trzy o charakterze konferencyjnym: Forum „Zdrowie dla wszystkich ludzi na świecie” (20 listopada), spotkanie wielkopolskich organizacji działających na rzecz Afryki „Międzynarodowa Sieć Innowacyjnej Przedsiębiorczości”(26 listopada) oraz Konwersatorium „Współpraca rozwojowa na rzecz Gruzji” (3 grudnia).


Interesująco zapowiada się pierwsze wydarzenie odbywające  się ramach Forum już 19 listopada, spotkanie  z Katarzyną Rogozińską, która opowie o swoich afrykańskich doświadczeniach i realizacji projektów organizacji „Humana People to People”. Natomiast 20 listopada publiczności zostanie przybliżona postać poznańskiego podróżnika, który odwiedził prawie wszystkie kraje świata-Remigiusza Mielcarka. Forum będą towarzyszyć dwie wystawy „Dentysta w Afryce” oraz  „Wyzwania krajów rozwijających się i Sprawiedliwy Handel”. W piątek, 22 listopada, we foyer Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM przy ul Umultowskiej 89 a , będzie można kupić produkty Fair Trade.


W ramach akcji edukacyjnej „Słoneczko dla dzieci z biednych krajów”, wolontariusze Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu przeprowadzą m.in. w Domu Kultury Stokrotka w Poznaniu, a w Konińskiej Szkole Podst. Nr 15-przedstawiciel biura poselskiego, specjalne prezentacje na temat sytuacji dzieci w krajach rozwijających się.


  
Więcej: filipkaczmarek.pl

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio