Region: Posiedzenie Rady Regionu wielkopolskiej PO - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Posiedzenie Rady Regionu wielkopolskiej PO

Dodano: 17 listopada 2013

Foto

Musimy dbać o nasz szyld, o ocenę naszej pracy z ludźmi. Tego nie możemy zlekceważyć, nie możemy uciekać od ludzi, musimy dbać o Platformę wszędzie tam, gdzie jesteście na co dzień - powiedziałem wczoraj (16.11.) do członków Rady Regionu wielkopolskiej PO podczas jej pierwszego w nowej kadencji posiedzenia.

 

Tak, jak zapowiedziałem, rozpocząłem już, od Słupcy, spotkania dotyczące budowania strategii na wybory lokalne, samorządowe i będę w każdym powiecie, w najbliższych miesiącach, z wami rozmawiał o konkretnych możliwościach, dobrych koalicjach, taktykach i o tym wszystkim, co trzeba zrobić - kontynuowałem.

 

   

Od naszej pracy będzie bardzo wiele zależało w najbliższych latach. Czeka  nas maraton wyborczy, uporządkowanie spraw wewnętrznych, zakończenie sporów, zakończenie rywalizacji wewnętrznej, która jak widzimy na Dolnym Śląsku odbiła się negatywnie na całą Platformę - dodałem.

 

Bardzo dobre wyniki PO w Poznaniu

 

Jesteśmy partią, która bardzo wiele zrobiła przez ostatnie 6 lat, szła z wizją Polski, wizją Polski nowoczesnej, modernizującej się, zmieniającej, deregulującej niepotrzebne przepisy. Byliśmy partią, która szła jak jedna mocna drużyna. Dzięki temu wygraliśmy sześć kolejnych prób wyborczych po kolei. Teraz mamy przed sobą kolejną turę czterech wyborów, wliczam w to także wybory prezydenckie, w których na pewno będziemy się starali wspomóc prezydenta Komorowskiego - zaznaczyłem.

 

Oczywiście cieszą nas dwa sondaże poznańskie - nie są one najgorsze. Oczywiście nie pokazują też wyników takich jak przed laty, kiedy byliśmy u szczytu powodzenia. Na tle innych regionów są to jednak bardzo dobre wyniki, ale to nas nie powinno uspokajać, bo pokazuje jak źle musi być w niektórych regionach jeśli średnia jest ponad 20%, a my, w Poznaniu, mamy 40% lub 44%, w zależności od badania - kontynuowałem.

 

Jest to czas, w którym będziemy musieli się zmierzyć z tym właśnie, co jest kwestią, którą socjologowie nazywają poczekalnią, czyli odzyskiwaniem zaufania elektoratu. To jest kwestia przede wszystkim poziomu pracy jaką będziemy wykonywali. Myślę, że w Wielkopolsce nasza praca była nie najgorzej oceniana przez wyborców, o czym świadczą chociażby ostatnie badania, ale myślę, że my jesteśmy winni tej pracy jeszcze większy włożony wysiłek w najbliższym czasie tak, żeby pokazać klasę, styl i sposób działania odmienny, niż przypisują nam czasami media - dodałem.

 

  

 

Nowy zarząd, sekretarz i skarbnik

 

Podczas sobotniego posiedzenia Rady Regionu wielkopolskiej Platformy Obywatelskiej wybraliśmy nowy zarząd, w którego skład weszli wiceprzewodniczący: Adam Szejnfeld, Leszek Wojtasiak, Filip Kaczmarek oraz Tomasz Nowak. Sekretarzem został ponownie poseł Mariusz Witczak, a skarbnikiem Jarosław Urbaniak. Poza tym, w 16-osobowym zarządzie znaleźli się jeszcze: Tomasz Kałużny, Tomasz Bugajski, Dariusz Młynarczyk, Krzysztof Piwoński, Rafał Żelanowski, Piotr Ruta, Jakub Rutnicki, Krystyna Wilkoszarska, Marek Woźniak.

 

Wczoraj zapowiedziałem również, iż na wszystkie posiedzenia zarządu Rady Regionu zapraszany będzie poseł Waldy Dzikowski. Chcemy wykorzystać doświadczenie Waldego, ściśle współpracować, m. in. jeśli chodzi o zbliżające się wybory samorządowe, bo wiemy, że nie można marnować takiego potencjału i doświadczenia politycznego - dopowiedziałem.

 

 

 

 

 

Fot. Krzysztof Kaczanowski

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio