Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Puszczykowo ma nowoczesny stadion lekkoatletyczny

Dodano: 19 listopada 2013

Foto

Bardzo się cieszę, że wraz z rozbudową infrastruktury sportowej przy okazji Euro2012 samorządy pamiętały o innych niż piłka nożna dyscyplinach sportowych. Dziś, swoje święto w Puszczykowie ma królowa sportów czyli lekkoatletyka, a ja jestem szczególnie zadowolony z wysiłku wniesionego w tę inwestycję przez Starostwo Powiatowe w Poznaniu. Ten obiekt jest dowodem na to, że władze powiatu dostrzegają potrzebę usportowienia młodzieży i tworzą dla niej jak najlepsze warunki - powiedziałem wczoraj (18.11.) przy okazji otwarcia nowego stadionu lekkoatletycznego w Puszczykowie.

 

Nowoczesny obiekt powstał przy miejscowym Zespole Szkół imienia Mikołaja Kopernika i kosztował blisko 4 mln zł. Będzie służył nie tylko uczniom ZS, której klasy sportowe ukierunkowane na lekkoatletykę, ale też wszystkim mieszkańcom. W 75 procentach budowę sfinansowało Starostwo Powiatowe w Poznaniu, a pozostała część środków pochodziła z funduszy Totalizatora Sportowego.

 

   

 

Obiekt jest przystosowany do przeprowadzania konkurencji biegowych, ale także skoków wzwyż, w dal i trójskoku, pchnięcia kulą, rzutu dyskiem, młotem i oszczepem. Udany odbiór techniczny pozwolił już na przeprowadzenie pierwszych treningów na nowym stadionie. Mimo nietypowej budowy - czterotorowa bieżnia o długości 300 metrów - będzie można zorganizować zawody najwyższej rangi krajowej w konkurencjach technicznych i w biegach na 100 metrów przez płotki.

 

 

 

Źródło, fot.: powiat.poznan.pl

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio