Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Rekonstrukcja ważną, mocną i głęboką zmianą

Dodano: 20 listopada 2013

Foto

Zmiany w rządzie są niewątpliwie szerokie. To mocna, ważna i głęboka zmiana, która może nam dać nową energię na następne dwa lata. Dziękuję Jackowi Rostowskiemu za znakomitą pracę, jaką wykonał dla Polski w resorcie finansów, jego następca Mateusz Szczurek jest młodym, ale bardzo znanym i doświadczonym ekonomistą - mówiłem dziś (20.11.) w rozmowie z dziennikarzami Polskiej Agencji Prasowej.

 

Za dobry pomysł premiera uważam awansowanie Elżbiety Bieńkowskiej na funkcję wicepremiera. To docenienie jej pracy i kompetencji przez ostatnie lata – uzupełniłem.

 

 

Głęboka rekonstrukcja

 

Premier Donald Tusk poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej, że Mateusz Szczurek będzie nowym ministrem finansów, Maciej Grabowski - ministrem środowiska, Rafał Trzaskowski - m. administracji i cyfryzacji, Joanna Kluzik-Rostkowska - m. edukacji, Lena Kolarska-Bobińska - m. nauki i szkolnictwa wyższego, a Andrzej Biernat - m. sportu. Powstanie też nowy resort infrastruktury i rozwoju z połączenia ministerstwa rozwoju regionalnego oraz ministerstwa transportu, budownictwa i gospodarki morskiej. Elżbieta Bieńkowska zostanie wicepremierem oraz szefem nowego resortu infrastruktury i rozwoju. Z rządu odejdą: wicepremier, minister finansów Jacek Rostowski, a także ministrowie: Michał Boni, Marcin Korolec, Krystyna Szumilas, Barbara Kudrycka oraz Joanna Mucha. Marcin Korolec pozostanie w rządzie na stanowisku pełnomocnika do spraw negocjacji klimatycznych - poinformował premier.

 

3 grudnia ma nastąpić zaprzysiężenie europosłów Leny Kolarskiej-Bobińskiej i Rafała Trzaskowskiego, a pozostałych ministrów - 27 listopada. Po raz pierwszy w nowym składzie rząd zbierze się 4 grudnia.

 

 

Więcej o kandydatach na ministrów: TUTAJ

 

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: PAP, premier.gov.pl

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio