Region: Spotkanie z poznańską strukturą PO - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Spotkanie z poznańską strukturą PO

Dodano: 21 listopada 2013

Foto

Jesteśmy na półmetku kadencji rządu i myślę, że tutaj należy się zgodzić z premierem, że bardzo wiele zostało osiągnięte przez te sześć lat, ale też w wielu sprawach nie mamy poczucia pełnej satysfakcji i to jest bez wątpienia istotne, bo to się przekłada na nastroje w Polsce - powiedziałem podczas poniedziałkowego (18.11.) spotkania z poznańską strukturą PO. 

 

Istotne jest z paru powodów. Jak dobrze określił to profesor Janusz Czapiński na spotkaniu z naszym klubem parlamentarnym, razem z tym, co Platforma wniosła do sposobu zarządzania państwem, do sposobu zarządzania środkami europejskimi, pewnym stylem rządzenia, razem z tym wzrosły oczekiwania Polaków - wyjaśniłem.

 

Razem z naszym sposobem rządzenia, sposobem zarządzania infrastrukturą, bo to jest najbardziej widoczne jeśli chodzi o zmiany zachodzące w kraju, rosły nasze aspiracje. Aspiracje Polaków rosną szybciej, niż nasze możliwości. Jeszcze na początku poprzedniej kadencji przyrównywaliśmy się do Czech czy Węgier, dzisiaj się raczej przyrównujemy do sytuacji w Niemczech, czy mocnej naszą emigracją Wielkiej Brytanii, staramy się aspirować jeszcze wyżej niż dotąd i to wpływa na krytyczną ocenę tego, co my możemy dzisiaj zaoferować Polakom - zaznaczyłem. 

 

  

 

Trzeba robić jeszcze więcej

 

Kilka czynników wpłynęło na to, że jesteśmy obecnie gorzej oceniani przez wyborców. Z drugiej strony, zdaje się, że w kwestii modernizacji państwa, sposobu działania, który dotąd prezentował rząd, nie ma lepszej alternatywy, ale to nie jest dzisiaj argument, który działa równie skutecznie jak parę lat temu, szczególnie jeśli chodzi o dotarcie do młodego pokolenia. Jest niezwykle ważne, żebyśmy nie pozostawali przy straszeniu PiS-em. My wiemy, co się kryje za hasłami PiS-u , wiemy co przeżywaliśmy przez dwa lata i my chcemy przed tym Polskę bronić, ale trzeba zrobić więcej, żeby przekonać Polaków, że to Platforma Obywatelska nadal najlepiej będzie rządzić naszym krajem - uzupełniłem.

 

Na zakończenie o sytuacji w PO

 

W dalszej części spotkania, którego gospodarzami byli przewodniczący Koła Stare Miasto-Piątkowo Aleksander Kowalewicz oraz przewodniczący Koła Śródmieście-Łazarz Grzegorz Proniewicz, poruszyliśmy również kwestie rekonstrukcji rządu, Konwencji Krajowej w Warszawie, która odbędzie się w najbliższą sobotę, oraz planów Platformy Obywatelskiej związanych z przyszłorocznymi wyborami samorządowymi.

 

 

 

 

Fot.: Krzysztof Kaczanowski


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio