Nikt nie sprzeciwia się sposobowi sprawowania zarządu klubem - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Nikt nie sprzeciwia się sposobowi sprawowania zarządu klubem

Dodano: 22 listopada 2013

Foto

Zadałem pytanie na posiedzeniu klubu czy są rzeczywiście jakieś zastrzeżenia do kierownictwa klubu i czy są takie głosy. Nikt, z bardzo licznie zebranego wczoraj klubu, nie odezwał się przeciwko sposobowi sprawowania zarządu klubem przeze mnie czy pozostałą część kierownictwa, także uznałem sprawę za zamkniętą- powiedziałem dziś (22.11.) w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

 

 

wPolityce.pl: W Platformie wrze. Ostro wypowiedział się o panu, jako przewodniczącym klubu poseł – przyszły minister Biernat. Jak się pan do tych słów odnosi?


Rafał Grupiński: Z wyrozumiałością, jak widać, bo bardzo spokojnie mu odpowiedziałem. Zadałem pytanie na posiedzeniu klubu czy są rzeczywiście jakieś zastrzeżenia do kierownictwa klubu i czy są takie głosy. Nikt, z bardzo licznie zebranego wczoraj klubu – ze względu na sytuację, nie odezwał się przeciwko sposobowi sprawowania zarządu klubem przeze mnie czy pozostałą część kierownictwa, także uznałem sprawę za zamkniętą.


Spodziewa się pan zmian w zarządzie Platformy po jutrzejszej konwencji?


Jutrzejsza konwencja będzie tylko wyłaniać Radę Krajową, która dopiero wyłania zarząd. A to jest kwestia dwóch – trzech tygodni.

 


W takim razie za te dwa – trzy tygodnie coś się zmieni?


Na pewno jakieś będą. To już w dużym stopniu zależy od przewodniczącego Platformy, czyli pana Donalda Tuska. Sekretarza, który wraca do zarządu generalnego czy czterech zastępców zgłasza sam premier. Jak będzie dokonywał jakichś zmian, to oczywiście będą one większe, bo pozostaje tylko grupa czterech osób wybieralnych z sali. Tu manewr zmian nie jest duży.


Zapytam wprost – czy spodziewa się pan zmian w postaci odwołania Grzegorza Schetyny ze stanowiska wiceprzewodniczącego?


Zobaczymy. To zależy od ewentualnej woli pana przewodniczącego i woli Grzegorza Schetyny. Czy pan przewodniczący będzie chciał współpracować w zarządzie – z jednej strony, a z drugiej czy Grzegorz Schetyna będzie chciał w ogóle w tym zarządzie zasiadać.


Czy myśli pan, że decyzja o pozbawieniu Grzegorza Schetyny stanowiska w zarządzie byłaby słuszna?


Wszyscy dobrzy ludzie powinni pracować dla Platformy.

 

 

 

 

Źródło, fot. wpolityce.pl, klub.platforma.org

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio