Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Dzień Włoski w Poznaniu

Dodano: 24 listopada 2013

Foto

Dzień Włoski w Poznaniu to kolejne wydarzenie z cyklu ROK PO EURO2012, którego pomysłodawcą jest poseł Filip Kaczmarek. Wydarzenie, na które pragnę Państwa bardzo serdecznie zaprosić, ma na celu przybliżenie historii i kultury kraju z Półwyspu Apenińskiego mieszkańcom Wielkopolski. W ramach przedsięwzięcia przewidziano spotkania, w trakcie których zaproszeni goście przeprowadzą rozmowy na temat współpracy gospodarczej Wielkopolski z Republiką Włoską. Spotkania te będą odbywać się z udziałem Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce.


W ramach Dnia Włoskiego, organizatorzy przygotowali także szereg innych wydarzeń. Miłośnikom włoskiej motoryzacji polecam wystawę fotograficzną „ForzaItalia - motoryzacja włoska w obiektywnie”, która bez wątpienia będzie prawdziwą gratką dla pasjonatów czterech kółek. Wystawę będzie można zobaczyć w Urzędzie Miasta Poznania od 26 listopada do 6 grudnia.


Kolejnym wydarzeniem jest „Włoski Czwartek w kinie Muza”, gdzie będzie okazja obejrzeć projekcję włoskich filmów: „Habemus Pappam - Mamy papieża”, „Passione” oraz „Coś pięknego”. Więcej informacji niebawem na www.kinomuza.pl.


Wspaniałą okazją do rodzinnie spędzonego czasu we włoskim stylu będą także „Rodzinne Warsztaty w Bonbon Cafe - manufaktura słodyczy”, które odbywać się będą w dniach 27-29 listopada. W ramach warsztatów kulinarno-artystycznych dzieci wraz ze swoimi rodzinami będą mogły,  m.in. samodzielnie wyprodukować lizaki w kolorach włoskiej flagi oraz przygotować włoskie potrawy, a także maski karnawałowe i ozdoby z makaronu. Poprzez zabawę dzieci będą miały okazję zdobyć nowe umiejętności oraz poznać włoską kulturę i tradycje. Szczegóły oraz zapisy już wkrótce na www.bonboncafe.pl.


Tajniki języka włoskiego będzie można poznać biorąc udział w „Lekcji włoskiego” organizowanej przez Centrum Nauki Języka Włoskiego „Dante Alighieri”. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem mailowym sekretariat@scdantealighieri.com.pl lub tel. (61) 8 510 999.


Zwieńczeniem wydarzeń w ramach Dnia Włoskiego w Poznaniu będzie „Mikołajkowy turniej piłkarski Reiss Cup” organizowany we współpracy z akademią piłkarską dla dzieci „Akademia Reissa”. Kilkaset dzieci biorących udział w turnieju będzie rywalizować w drużynach nazwanych od włoskich klubów piłkarskich. Wszystkich, którzy chcą zobaczyć zacięte pojedynki najlepszych włoskich ekip piłkarskich zapraszamy na halę sportową do Dopiewa w dniach 30 listopada i 1 grudnia. Więcej informacji: www.akademiareissa.pl.

 

Źródło, fot.: filipkaczmarek.pl

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio