Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Mądrze skompilować zamierzenia nowych ministrów...

Dodano: 27 listopada 2013

Foto

Kiedy nowi ministrowie wejdą do swoich siedzib ministerialnych, będziemy bogatsi o wiedzę na temat ich zamierzeń. Będziemy starali się to mądrze skompilować - mówiłem w rozmowie z Joanną Miziołek dla Polska The Times.

 

 

 

 

PTT: Połączenie wiecu partyjnego z rządowymi przemówieniami nie było lekkim nadużyciem?

    

Rafał Grupiński: Platforma Obywatelska jest partią rządzącą wraz z PSL. Pan premier, mówiąc o szczegółach, planach działania, wyraźnie wiązał dzisiejsze wydarzenie z połową kadencji. Także z dokonaną ostatnio wymianą ministrów. Naturalne więc było, by Donald Tusk, mówiąc o planach Platformy, dołączył do nich pewne cele, które jako szef rządu stawia przed swoimi ministrami.

 

A co z pracą w Sejmie?

Już nie mogła się pani doczekać pytania, czy pozostanę na stanowisku szefa klubu? (śmiech)

 

Ja jeszcze nie o tym. Kilka miesięcy temu mówił Pan o programowym zespole w Sejmie.

Zespół jest. I działa. Podzieliliśmy się na kilka grup tematycznych. Przygotowujemy się na czas programowego spotkania Rady Krajowej. To jest właściwe ciało, bo to na niej o takich programach się decyduje. Kiedy nowi ministrowie wejdą do swoich siedzib ministerialnych, będziemy bogatsi o wiedzę na temat ich zamierzeń. Będziemy starali się to mądrze skompilować.


W przyszłym tygodniu zapadną decyzje dotyczące zmiany szefa klubu?

Nie. W przyszłym tygodniu na moją prośbę, jak zwykle co jakiś czas, spotykamy się jako kolegium klubu z panem premierem. Mamy regularne spotkania. I zaplanowaliśmy je wcześniej w związku ze zmianami w rządzie.


"Newsweek" napisał, że premier chce zmiany, zastąpią Pana Grabarczyk albo Skowrońska.

Pan premier na temat zmiany na stanowisku szefa klubu wypowiedział się bardzo wyraźnie negatywnie, wychodząc w piątek z Sejmu.


Andrzej Biernat ze swoją opinią wyszedł przed szereg?

Myślę, że właśnie tak było.


Na Radzie Krajowej będzie też wybór pierwszego wiceprzewodniczącego i zarządu. Grzegorz Schetyna się w nim znajdzie?

Pierwszy wiceprzewodniczący na pewno zostanie wybrany, ale nie wiem, kto nim będzie. Co do Grzegorza Schetyny, to poczekajmy, trochę cierpliwości.

 

 

 

 

Źródło, fot.: polskathetimes.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio