Prezydent powołał nowych ministrów - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Prezydent powołał nowych ministrów

Dodano: 27 listopada 2013

Foto

Prezydent Bronisław Komorowski powołał dziś (27.11.) Elżbietę Bieńkowską na funkcje wicepremiera oraz ministra infrastruktury i rozwoju, Mateusza Szczurka na ministra finansów, Macieja Grabowskiego na ministra środowiska, Joannę Kluzik-Rostkowską na ministra edukacji i Andrzeja Biernata na ministra sportu.

 

 

Szerokie zmiany w rządzie


Wcześniej prezydent odwołał z dotychczasowych funkcji: wicepremiera i szefa ministerstwa finansów Jacka Rostowskiego, ministra środowiska Marcina Korolca, który jednak pozostanie w rządzie na stanowisku pełnomocnika do spraw negocjacji klimatycznych, szefa ministerstwa administracji i cyfryzacji Michała Boniego, minister edukacji Krystynę Szumilas, minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbarę Kudrycką oraz minister sportu Joannę Muchę.

 

Moim zdaniem, zmiany w rządzie są niewątpliwie szerokie. To mocna, ważna i głęboka zmiana, która może nam dać nową energię na następne dwa lata. Za dobry pomysł premiera uważam awansowanie Elżbiety Bieńkowskiej na funkcję wicepremiera.

 

 

400 mld szansy na trwały rozwój

 

Prezydent wyraził nadzieję, że wspólnym wysiłkiem nie tylko rządu, ale też całej sfery politycznej, w tym samorządów, uda się tę wielką kwotę pieniędzy unijnych - 400 mld zł - wykorzystać jak najlepiej, tak aby pieniądze te były szansą na trwały rozwój gospodarczy Polski. Jak dodał, to wymaga umiejętnych, odpowiedzialnych, ale też odważnych decyzji.

 

Dotychczasowi europosłowie: Rafał Trzaskowski, który będzie nowym szefem ministerstwa administracji i cyfryzacji, oraz Lena Kolarska-Bobińska, obejmująca resort nauki i szkolnictwa wyższego, ze względu na konieczność dopełnienia obowiązków w Parlamencie Europejskim, zostaną powołani przez prezydenta w skład Rady Ministrów 3 grudnia.

 

Po raz pierwszy w nowym składzie rząd zbierze się 4 grudnia.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: prezydent.pl, PAP

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio