Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Italia w stolicy Wielkopolski

Dodano: 29 listopada 2013

Foto

Kolejne wydarzenia w ramach „Dnia Włoskiego w Poznaniu” za nami. Były tradycyjne dania i filmy prosto z Półwyspu Apenińskiego oraz lekcja języka włoskiego. "Dzień Włoski w Poznaniu" to kolejne wydarzenie z cyklu ROK PO EURO2012, którego pomysłodawcą jest poseł Filip Kaczmarek, a którego celem jest przybliżenie historii i kultury Italii mieszkańcom Wielkopolski.

 

Podczas, trwających od środy do piątku „Rodzinnych warsztatów w Bonbon Cafe - manufaktura słodyczy” dzieci przygotowały własnoręcznie lizaki w kolorach włoskiej flagi, karnawałowe maski oraz inne ozdoby. W trakcie Dnia Włoskiego nie mogło jednak zabraknąć pizzy. Kojarzone na całym świecie z Italią danie, dzieci przyrządzały z niezwykłą pasją i ogromną radością. Po zakończeniu kulinarnych warsztatów w „Bonbonie” zostały tylko okruszki i dziecięce uśmiechy.

 

   

 

W trakcie „Włoskiego Czwartku w kinie Muza” wszyscy kinomaniacy zobaczyć mogli projekcję trzech włoskich filmów. „Habemus Papam - mamy papieża” zauroczył widzów dozą włoskiego humoru, „Passione” sprawił iż widownia przeniosła się na neapolitańskie ulice, a „Coś pięknego” przejął opowiadaną historią i nie dał o sobie zapomnieć jeszcze długo po zakończeniu seansu.

 

Podobne zadanie miała „Lekcja włoskiego” organizowana przez Centrum Nauki Języka Włoskiego Dante Alighieri i bez wątpienia wywiązała się z niego w iście włoskim stylu – efektownie i efektywnie. Wychodzący z zajęć uczestnicy powtarzali „meravigliosamente bene”. Od jutra, na hali sportowej w Dopiewie, trwać będzie weekendowy „Mikołajkowy turniej piłkarski Reiss Cup w barwach włoskich klubów”.

 

W Urzędzie Miasta Poznania, do 6 grudnia można także oglądać wystawę „ForzaItalia- włoska motoryzacja w obiektywie”.

 

 

 

 

 

Fot.: Krzysztof Kaczanowski

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio