Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Rodzina podmiotem działań rządu

Dodano: 30 listopada 2013

Foto

Ci, którzy chcą mieć dzieci, muszą od państwa otrzymać wszelką dostępną pomoc. Jeśli mówimy o polskiej szansie, o tym jak bardzo potrzebujemy wzrostu gospodarczego, stabilności finansowej, to ma to wtedy i tylko wtedy sens, jeśli prawdziwym podmiotem i przedmiotem tych działań będzie polska rodzina. Rok rodziny chcemy zamienić w dekadę rodziny- mówił wczoraj (29.11.) premier Donald Tusk podczas Forum Rodziny w Krakowie.

 

Dla nas rzeczą kluczową w tym roku 2013, który ogłosiliśmy rokiem rodziny, jest to, aby ten rok zamienić w dekadę rodziny- bo trzeba patrzeć z odważniejszą i głębszą perspektywą - dodał.

 

Wszelka dostępna pomoc dla rodziny

 

W Krakowie premier podkreślił, że obecnie w jego gabinecie 19 ministrów ma w sumie 50 dzieci. Więc naprawdę współczynnik taki, o jakim marzymy, żeby stał się średnią krajową - żartował.

 

 

Nie zmusimy nikogo do założenia rodziny ani do dzietności. To są wybory każdego z nas, ale ci, którzy chcą mieć dzieci, zdecydować się na tworzenie rodziny, muszą od państwa otrzymać wszelką dostępną pomoc. W ramach możliwości finansowych, ale my musimy stanąć dosłownie na głowie, żeby polska rodzina stała się beneficjentem tego wielkiego strumienia pieniędzy i tej wielkiej szansy, jaką daje nam obecność w Europie – przekonywał premier Donald Tusk. Dodał, że dla niego bardzo ważne jest, aby cały rząd, realizując swoje statutowe zadania, pracował właśnie pod tym kątem. I nie ma właściwie takiej dziedziny życia, nie ma takiego resortu, nie ma takiej specjalizacji, która nie dotyczy bezpośrednio lub pośrednio polskiej rodziny.

 

Forum dla rodziny w Poznaniu

 

9 grudnia br. w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu odbędzie się konferencja na temat polityki rodzinnej, która jest realizowana w ramach cyklu spotkań pod wspólnym hasłem „Forum dla Rodziny”. Na konferencji mowa będzie, m.in. o najważniejszych osiągnięciach i wyzwaniach polityki prorodzinnej w dobie przemian demograficznych i kulturowych, roli ojca w nowej rzeczywistości społecznej, ekonomicznej i kulturowej, oraz o „przedszkolach za złotówkę”. Podczas spotkania zaprezentowane będą też przykłady dobrych praktyk oraz przeprowadzona zostanie debata panelowa oraz plenarna.

 

Wszystko o rodzinie: rodzina.gov.pl

 

 

Co rząd robi dla rodziny?: https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/dotychczasowe-dzialania-rzadu-w-obszarze-polityki-rodzinnej.html

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: PAP, premier.gov.pl, kozlowska-rajewicz.pl

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio