Region: Sekretariat Samorządowy wielkopolskiej PO [FOTO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Sekretariat Samorządowy wielkopolskiej PO [FOTO]

Dodano: 10 grudnia 2013

Foto

Jesteśmy, jako Platforma Obywatelska, bardzo mocno kojarzeni z pracy we wspólnotach lokalnych, z programem polski samorządowej, polski obywatelskiej, dlatego też musimy przygotowywać dla Wielkopolski, dla naszych mniejszych, lokalnych ojczyzn odpowiednie programy. Musimy także zrobić wszystko, aby zwiększyć naszą obecność w regionie, co będzie bardzo trudne w obecnej sytuacji, w której musimy się ubiegać o odzyskanie części zaufania wyborczego. Nie jest to jednak zadanie bez szans na  powodzenie- mówiłem wczoraj (10.12.) w Poznaniu, w trakcie spotkania Sekretariatu Samorządowego Platformy Obywatelskiej.

 

Pracujemy na szyld PO

 

Wszyscy dobrze wiemy jak wiele zależy od pracy każdego z nas, każdego członka Platformy, każdego samorządowca, który popiera nasze poglądy, jeśli chodzi o gospodarkę oraz społeczeństwo obywatelskie i główne cele jakie sobie stawiamy. Gdybyśmy mieli powtórzyć skok z poprzednich wyborów samorządowych - zwiększyć ilość naszych radnych o kolejnych 150 - to będzie to zadanie bardzo trudne. Nie w liczbach jest jednak nasz cel, ale w każdej osobie, która jest związana z nami, z tymi celami, które sobie stawiamy. To nie zawsze są członkowie Platformy i trudno jest czasami niektórym liderom lokalnym utożsamiać się z wyrazistym szyldem partyjnym, ale myślę, że zapracujemy na to swoją postawą, swoim przykładem, swoim programem, że nie będzie to wcale tak trudne, jak niektórzy z nas się obawiają.

 

   

 

Sukcesy z poprzedniej kampanii są bardzo konkretne, ale to są sukcesy sprzed kilku lat. Bardzo wiele przed nami zadań trudnych, z których najtrudniejsze oczywiście są te związane z wykorzystaniem pieniędzy z nowej perspektywy finansowej na, m.in. obszary wiejskie, chociażby fundusze spójności czy inne programowanie ram finansowych i ich poszczególnych elementów.

 

   

 

Na zakończenie o przyszłorocznych wyzwaniach

 

W poniedziałkowym spotkaniu udział wzięli, m.in. członkowie wszystkich struktur wielkopolskiej PO, samorządowcy oraz parlamentarzyści Platformy. Gośćmi specjalnymi Sekretariatu byli wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke oraz b.wiceminister rozwoju regionalnego Waldemar Sługocki. Ci ostatni, w swoich wystąpieniach przedstawili propozycje programowe do opracowywanej strategii wyborczej regionalnej PO, której główne założenia, w kolejnym przemówieniu, przedstawił gospodarz Sekretariatu Leszek Wojtasiak.

 

 

Więcej [FOTO]: tutaj.

 

 

 

 

Fot.: Krzysztof Kaczanowski

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio