Jestem spokojny o los swój i PO [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Jestem spokojny o los swój i PO [WIDEO]

Dodano: 12 grudnia 2013

Foto

Nie przewiduję swojego końca we władzach Platformy, ani końca żadnego z polityków PO. Źle by było, gdyby którykolwiek z polityków PO po sobocie był odbierany przez naszych wyborców jako wycinany czy marginalizowany. Świadczyłoby to, że są jakieś trwałe podziały w partii - mówiłem dziś (12.12.) w rozmowie z Wojciechem Mazowieckim dla TVP Info.

 

 

PO jest partią demokratyczną

 

Odnosząc się do zbliżającego się sobotniego posiedzenie Rady Krajowej PO, na której zostanie wybrany nowy

     

zarząd partii, powiedziałem, że jestem spokojny tak o swój los, jak i o los Platformy. Przypomniałem, że partia, w przeciwieństwie od największego przeciwnika, czyli PiS-u, jest ugrupowaniem demokratycznym. Wiele razy mówiłem premierowi Tuskowi, że przywództwo w partii politycznej musi być jasno określone, bo to jest warunek sprawności partii. Nie znaczy to, że należy ograniczać indywidualności – ludzi, którzy mają własne

zdanie. Oni są autorami prawdziwych sukcesów, które rodzą się we wzajemnej dyskusji i podczas burzy mózgów.

 

Niepokój o Ukrainę

 

Mocno zajmuje mnie sytuacja na Ukrainie. Wstaję codziennie rano z niepokojem o Ukrainę. Mam włączoną kamerkę, która jest na Majdanie i sprawdzam, czy ludzie tam trwają, czy nie było nocnego ataku milicji lub Berkutu. Moim zdaniem, wprowadzenie obecnie sankcji wobec Ukrainy byłoby złym posunięciem. To nie powinna być kwestia sankcji i nacisku, ani nawet eleganckiego szantażu. Najważniejsze są dobre projekty i perspektywa pomocy finansowej. Te prawdziwe narzędzia mogą spowodować zwrot w sposobie myślenia polityków ukraińskich.

 

Jeżeli będziemy grozić i mówić, że potraktujemy przywódców ukraińskich tak, jak dzisiaj traktuje się Łukaszenkę, to dość szybko zwróci się na Wschód. Tam inaczej rozumie się dyplomację i siłę argumentów. Bardzo łatwo jest urazić polityków za naszą wschodnią granicą, i to urazić śmiertelnie, zbyt nieprzemyślanym wcześniej podejściem - podsumowałem.

 

 

Więcej [WIDEO]: tutaj.

 

 

 

 

Źródło, fot.: tvp.info.pl

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio