Obrady Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej RP [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Obrady Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej RP [WIDEO]

Dodano: 14 grudnia 2013

Foto

Dziś (14.12.) rozpocznie obrady Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej RP. Jej członkowie wybiorą nowy Zarząd, Sekretarza Generalnego oraz Skarbnika PO. To pierwsze spotkanie RK w nowym składzie, wyłonionym na listopadowej Konwencji Krajowej PO. Konwencja wybrała wówczas do składu Rady 120 osób. Oprócz nich w Radzie zasiadają także członkowie Zarządu Krajowego, przewodniczący regionów PO, posłowie i senatorowie - będący członkami Platformy .

 

Głównym zadaniem sobotniej Rady Krajowej PO RP będzie wybór nowego składu Zarządu Krajowego, nowych wiceprzewodniczących PO, w tym pierwszego wiceprzewodniczącego, oraz wybór Sekretarza Generalnego i Skarbnika Platformy Obywatelskiej. Do Rady należeć też będzie decyzja o liczbie członków Zarządu oraz liczbie wiceprzewodniczących partii.

 

W Platformie wybory mają zawsze charakter demokratyczny, wobec tego można się spodziewać wielu zgłoszeń z sali, jeśli byłaby to pełna, otwarta pula i nie było porozumienia między regionami. Ale trzeba poczekać do rozpoczęcia Rady, wtedy wszystko będziemy wiedzieli.

 

Rada będzie raczej poświęcona zakończeniu wyborów wewnętrznych w partii. Spodziewam się, tak też chciałbym zaproponować, aby konwencja programowa odbyła się pod koniec lutego, a więc mniej więcej w tym samym czasie, w którym otwierać się będzie kampania do europarlamentu.

 

 

Transmisja wideo obrad Rady Krajowej będzie dostępna na stronie platforma.org  Początek przewidziany około godz. 11.00

 

 

 

Źródło, fot.: platforma.org

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio