Rada Krajowa wybrała władze PO - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Rada Krajowa wybrała władze PO

Dodano: 14 grudnia 2013

Foto

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej wybrała dziś (14.12.) wiceprzewodniczących, członków Zarządu Krajowego oraz Sekretarza Generalnego i Skarbnika PO. Ewa Kopacz, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Bogdan Borusewicz, Radosław Sikorski i Cezary Grabarczyk zostali wybrani na nowych wiceprzewodniczących partii. Decyzją Rady, Marszałek Sejmu będzie pierwszą wiceprzewodniczącą Platformy. 

 

Do Zarządu Krajowego Rada wybrała także Urszulę Augustyn, Jadwigę Rotnicką, Danutę Pietraszewską, Tomasza Siemoniaka i Jacka Rostowskiego. Członkowie Rady Krajowej zadecydowali, że nowym Sekretarzem Generalnym PO będzie Paweł Graś. Funkcję Skarbnika PO dalej pełnić będzie Łukasz Pawełek.

 

Czas na pracę dla Polski

 

Festiwal demokracji w Platformie Obywatelskiej kończy się. Teraz czas na pracę dla Polski – mówił premier Donald Tusk. Kończymy wybory. To był trudny akt, ale udowodniliśmy, że Platforma jest partią demokratyczną –dodał.


Są konkretne sprawy, które chcemy załatwić – kontynuował szef rządu. Nawiązał do wizji, która jednoczyła Polaków przed ponad trzydziestu laty, w czasach sierpnia 1980 r. i grudnia 1981 r. To właśnie wtedy powstała wizja Polski dostatniej, niepodległej, demokratycznej, pluralistycznej, szanującej prawa obywateli. Ta wizja jest nadal aktualna. Początek tym zmianom dał sierpień 1980 roku. I te zmiany kontynuuje Platforma Obywatelska- powiedział premier.

 

 

Nowy okrągły stół


Donald Tusk mówił także o najważniejszych zadaniach, które Platforma Obywatelska chce zrealizować w najbliższych dwóch latach, jeszcze przed wyborami do Sejmu i Senatu w 2015 roku, oraz zapowiedział, że wystąpi do prezydenta Bronisława Komorowskiego z propozycją zorganizowania w przyszłym roku specjalnego spotkania przedstawicieli wszystkich ugrupowań politycznych – nowego „okrągłego stołu”.

 

Punktem wyjścia do debaty w ramach tej inicjatywy mogłaby być polityka zagraniczna, w tym zwłaszcza kwestia Ukrainy i zbliżających się zmian w instytucjach europejskich, będących następstwem eurowyborów w 2014 r. Najważniejsze, by w sprawie Ukrainy wszystkie polskie partie polityczne mówiły jednym głosem. Podobnie jak w przypadku kwestii europejskich. W Polsce musimy dyskutować o skutecznym rozgrywaniu naszych europejskich interesów politycznych. Platforma wie jak to robić – mówił premier.


25 lecie okrągłego stołu zobowiązuje nas do pamiętania, że zgoda buduje, a niezgoda - rujnuje - podsumował przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

 

 

Sylwetki nowych członków władz PO: tutaj.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: platforma.org, PAP/Grzegorz Jakubowski

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio