Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Z wizytą w Kaliszu

Dodano: 18 grudnia 2013

Foto

W przyszłym roku czeka nas niezwykle trudny maraton wyborczy i od naszej pracy będzie zależało jak przez ten czas przejdziemy. Musimy dołożyć wszelkich starań i skutecznie powalczyć, aby w najbliższym latach Polska była nadal dobrze zarządzana i także, co bardzo istotne, musimy myśleć o tym kto będzie wydawał pieniądze, które premier wywalczył w Brukseli. Dla dobra poziomu wydatkowania tych środków, powinniśmy zrobić wszystko, aby do tych wyborów być perfekcyjnie przygotowanymi. Stąd też moja wizyta w Kaliszu, w istotnym i ważnym dla Wielkopolski subregionie - mówiłem w trakcie poniedziałkowego (16.12.) spotkania ze strukturą Platformy Obywatelskiej w Kaliszu.

 

Musimy zrobić wszystko, aby nasza praca była stale dobrze oceniana przez ludzi, wszędzie tam gdzie jesteśmy na co dzień, w każdym subregionie, w każdej miejscowości musimy dbać o Platformę i Polskę - dodałem.

 

Premier wziął pełną odpowiedzialność

 

Odnosząc się do medialnych spekulacji na temat ewentualnych zmian w prezydium klubu parlamentarnego PO, przypomniałem, że premier bardzo wyraźnie dał do zrozumienia, że to jest koniec wyborów w Platformie i decyzji personalnych. Dwa tygodnie temu szef rządu zaznaczył, że jest zadowolony z pracy klubu i nie widzi powodu, żeby

   

w nim cokolwiek zmieniać. Oczywiście po sobocie pojawiają się opinie, że ja, jako przyjaciel Grzegorza Schetyny będę teraz tą osobą, której dotyczyć będą zmiany. W mojej ocenie, w polityce nie powinno się oceniać ludzi przez pryzmat osobistych przyjaźni. Ja pracuję dobrze, nigdy rząd nie mógł narzekać na dyscyplinę poparcia projektów rządowych prze nasz klub, więc mam nadzieję, jesteśmy dobrze oceniani, jako władze klubu. Kończąc, powiedziałem również iż Donald Tusk przedstawił najważniejsze cele na najbliższy czas, ale też wziął pełną odpowiedzialność za realizację tych celów. To jest bardzo istotne, bo mamy przed sobą cele krótkoterminowe, o których realizację

musimy zadbać już teraz.

 

Sprawy lokalne oraz kampania wyborcza

 

Na koniec spotkania, którego gospodarzem był poseł Mariusz Witczak, omówiliśmy sprawy lokalne, a także nakreśliliśmy zarys działań związanych z przyszłoroczną kampanią wyborczą.

 

 

 

 

Fot.: Krzysztof Kaczanowski

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio