Region: Ostrowski szpital wzbogacił się o kardiologię [FOTO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Ostrowski szpital wzbogacił się o kardiologię [FOTO]

Dodano: 20 grudnia 2013

Foto

 

Najnowocześniejszy w Wielkopolsce oddział kardiologii z 35 łóżkami, dwuosobowymi salami dla chorych, salą nadzoru kardiologicznego i supernowoczesną pracownią hemodynamiki oddano wczoraj (19.12.) do użytku w Ostrowie Wielkopolskim. W ramach oddziału funkcjonować będzie także centrum diagnostyczne i lecznicza chorób układu krążenia. To ostatni etap modernizacji budynku przyszpitalnej poradni w Ostrowie.

 

 

Prezent pod choinkę

 

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonano w obecności wielu gości; biskupa emeryta ks. Teofila Wilskiego, samorządowców, personelu medycznego szpitala oraz szeregu cenionych kardiologów z klinik kardiologicznych Poznania i Wrocławia.

 

Zaledwie w przeciągu roku puste pomieszczenia na pierwszym piętrze Poradni Specjalistycznej zamieniły się w supernowoczesną placówkę medyczną. Obecnie cały obiekt Poradni, który przez 16 lat pozostawał w stanie surowym zamkniętym, jest w pełni zmodernizowany i zagospodarowany. Ponadto obiekt zespolono z budynkiem szpitalnym nowo wybudowanym łącznikiem.

 

Kiedy w 2011 roku pierwszy raz publicznie pokazałem wizualizację nowej przychodni słyszałem głosy, że nie jesteśmy w wstanie tego zrealizować. Ale to był cel tej koalicji i dyrekcji szpitala. Rok temu otwieraliśmy poradnię specjalistyczną, tą która funkcjonuje piętro niżej. Wówczas mówiłem, że mam jeszcze jedno marzenie, aby zagospodarować to 1500 metrów kwadratowych piętro wyżej. Realizacja tego zadania nie była łatwa. Jestem szczęśliwy, że jako polityk dotrzymałem słowa. Udowodniliśmy, że samorządowa służba zdrowia też może być nowoczesna i pięknie wyposażona – mówił podczas otwarcia Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

 

 

 

Najnowocześniejszy oddział w Wielkopolsce

 

Jak podkreślają specjaliści, nie jest to zwykły oddział, lecz nowoczesny kompleks diagnostyczno-leczniczy, który będzie służył nie tylko mieszkańcom Powiatu Ostrowskiego, ale również mieszkańcom Południowej Wielkopolski.

 

Cała inwestycja finansowana została z kredytu, który zaciągnął szpital w wysokości 10 mln złotych. Część tej kwoty poręczył powiat ostrowski. Finansowego wsparcia udzieliły również gminy z terenu Powiatu Ostrowskiego, a w doposażanie pomieszczeń włączyli się również lokalni biznesmeni. Podczas otwarcia Starosta Ostrowski wraz z dyrektorem ZZOZ przekazał symboliczne podziękowania prezydentowi Ostrowa Wielkopolskiego oraz burmistrzom i wójtom gmin.

 

 

Więcej [FOTO]: tutaj.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: rc.fm, starostwo powiatowe w Ostrowie Wlk., wlkp24.pl

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio