Wiele zależy od frekwencji - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Wiele zależy od frekwencji

Dodano: 04 stycznia 2014

Foto

Wybory europejskie i samorządowe - to wyzwania polityczne stojące przed koalicją rządzącą w 2014 roku. Musimy się do nich bardzo dobrze przygotować. Zdaję sobie sprawę, że Platformie Obywatelskiej, która traci w sondażach, będzie bardzo trudno zdobyć tyle samo mandatów w Parlamencie Europejskim co 5 lat temu. Wiele zależy od frekwencji – mówiłem, w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową.

 

 

Niska frekwencja będzie sprzyjała małym ugrupowaniom typu Solidarna Polska, która ma kilku eurodeputowanych o znanych nazwiskach. W mojej ocenie, Jarosław Gowin może, mówiąc kolokwialnie, urwać jakiś mandat w Krakowie.

 

Nadal dobrze zarządzać Wielkopolską

 

Najbliższy rok musimy poświęcić na, m.in. promocję naszych lokalnych liderów. Trzeba ogromnego wysiłku i stałej codziennej pracy, abyśmy nadal jako Platforma Obywatelska mogli poprowadzić Polskę do zwycięstw. W Wielkopolsce, jeszcze przed otwarciem kampanii musimy rozmawiać ze wszystkimi potencjalnie gotowymi do współpracy podmiotami politycznymi czy samorządowymi. Musimy rozmawiać o tym, jak i w jakich sojuszach można pójść do wyborów samorządowych, musimy postarać się powtórzyć wynik sprzed 3 lat, choć wiem, że będzie to niezwykle trudne, ale mamy zespół kompetentnych, pracowitych i skutecznych samorządowców i dzięki temu możemy powtórnie pokusić się o zwycięstwo w wielu miejscach Wielkopolski.

 

     
  

 

W mojej ocenie, drużyna jaką tworzymy będzie dalej dobrze zarządzać Wielkopolską tak, by jej mieszkańcom żyło się lepiej. Nadal musimy  być jednością na każdym szczeblu samorządu terytorialnego: w każdym sołectwie, gminie, powiecie i województwie. Tylko tak będziemy mogli skutecznie zarządzać Wielkopolską gwarantując bezpieczeństwo i dobrobyt jej mieszkańcom.

 

 

 

 

Źródło: polskieradio.pl

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio