Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Nie ma siły politycznej sprawniej zarządzającej państwem niż PO [WIDEO]

Dodano: 13 stycznia 2014

Foto

Najbliższe dwa lata, kiedy będziemy bardzo mocno pracowali nad tym, jak dobrze wykorzystać środki europejskie na każdym poziomie, co zresztą może nam dać też sporo w Polsce lokalnej, ponieważ blisko 50% z nich będą wydzielały samorządy regionalne i samorządy wojewódzkie, to punkt zwrotny jeśli chodzi o odzyskiwanie elektoratu - mówiłem w rozmowie z Wiesławem Dębskim dla portalu wp.pl.

 

Premier Bieńkowska gwarantuje dobry nadzór nad wydawaniem tych środków. To będzie taki najprostszy i bardzo konkretny sposób na pokazanie, że nie ma dzisiaj siły politycznej, która by sprawniej zarządzała państwem niż Platforma Obywatelska.

 

Ludzie wiedzą, że stać nas na więcej

 

Splot wielu przyczyn złożył się na spadek notowań Platformy Obywatelskiej w ubiegłym roku. Nie jestem kimś, kto próbuje sobie łatwo to wytłumaczyć, połową drugiej kadencji, zmęczeniem czy czasem, który upłynął. Uważam, że jest to wiele bardziej skomplikowany zbieg okoliczności. Pierwszą, naturalną i zewnętrzną przyczyną było to jednak bardzo mocne spowolnienie gospodarcze w ostatnim czasie, które spowodowało, przy takim dobrym radzeniu sobie w pierwszej kadencji, pewne zmęczenie takim mozolnym wychodzeniem, w istocie, z czegoś co jeszcze sześć czy siedem lat temu było symbolem naszego wzrostu, sześcioprocentowego, jeśli chodzi o gospodarkę.

 

 

Czym innym jest pierwsza faza kryzysu, w którym byliśmy w sposób symboliczny zieloną wyspą, pokazywaliśmy jak sobie dobrze radzimy i budowaliśmy, na fali pierwotnego naszego sukcesu, pewną energię do pokonywania tego kryzysu. Oczywiście zawsze jest trudniej kiedy to trwa latami, wtedy to zmęczenie jest naturalne. Myślę też, że po Platformie jako partii, która jest partią modernizacyjną, ludzie oczekują czegoś więcej. My działamy w miarę naszych możliwości i także możliwości jakie daje stan finansów publicznych, ludzie oczekują więcej, ponieważ wiedzą, że stać nas na więcej.

 

Do 2015 roku odbudujemy poparcie

 

Tzw. "afera hazardowa" była większym, cięższym przypadkiem niż obecne kłopoty wizerunkowe niektórych z naszych polityków, a jednak przetrwaliśmy to w całkiem dobrej kondycji. Jestem przekonany, że w tej chwili to, co podejmuje rząd jeśli chodzi o środki europejskie, plany polityczne oraz finansowe, jak zbudować siłę na następne, już nie tak bogate, finanse europejskie i kadencję po 2020, to jest dobry zaczyn do tego, żeby odbudowywać poparcie i jestem przekonany, że w najbliższych dwóch latach, do 2015 roku, uda nam się to zrobić.

 

 

Więcej [WIDEO]: tutaj.

 

 

 

 

Źródło, fot.: wp.pl, premier.gov.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio