Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Oczywista nieudolność Macierewicza [WIDEO]

Dodano: 28 stycznia 2014

Foto

Audyt przeprowadzony pod okiem Zbigniewa Wassermanna jest nową informacją, choć nasza wiedza była identyczna w czasach, kiedy Macierewicz rozwiązywał WSI. Wiedzieliśmy, że robi to w sposób niezwykle nieudolny, to było oczywiste i wtedy także opisywane przez media. To, że nie potrafił stworzyć nowych służb na kanwie tego, co rozwiązał, to jest to dzisiaj o tyle interesujące, że wynika z materiału stworzonego przez jednego z czołowych polityków PiS-u - mówiłem dzisiaj (28.01.) w programie „Polityczne Graffiti” Telewizji Polsat News.

 

Fatalne w skutkach działania Macierewicza

 

To jest oczywiście kolejny argument za tym, żeby poważnie rozważać powołanie tego rodzaju komisji, która miałaby to wyjaśnić, ale jak wiemy, premier i zarazem przewodniczący Platformy Obywatelskiej chce jeszcze mieć trochę czasu do przedyskutowania wszystkich argumentów za i przeciw, wiec myślę, że jeszcze chwilę w tej sprawie będziemy musieli poczekać. Chodzi oczywiście o to, żeby nie dawać pola do popisów quasi teatralnych Antoniego Macierewicza, jakiegoś bezrozumnego ujawniania kolejnych tajemnic polskich służb specjalnych na forum obserwowanym jednak przez media i całą opinię publiczną, ale także obserwatorów spoza naszych granic. Tutaj chodzi o pewne względy bezpieczeństwa, ale z drugiej strony wydaje się, że niezwykle ważne jest, żeby opinii publicznej pokazać prawdę na temat roli Macierewicza i fatalnego w skutkach dla polskich służb specjalnych, sposobu działania jego i jego komisji.

 

W tej sprawie i ja mam pewne wątpliwości. Nie jest tak, że patrzę na to bezkrytycznie, ponieważ komisje śledcze do tej pory, przynajmniej w większości, nie bardzo się sprawdzały, jeśli chodzi o swoje działanie, bo stawały się przede wszystkim takim teatrum dla polityków do lansowania samych siebie i to jest oczywista groźba. Z drugiej jednak strony, w przypadku tego rodzaju  komisji, która jest wpisana w polskie prawo, jest wpisana w działanie polskiego parlamentu, to prosiłoby się, żeby można było wreszcie pokazać, że taka komisja mogłaby działać normalnie, bez nadmiernej teatralizacji, a w konkretnym interesie państwa polskiego. Nie wiem kiedy zapadną decyzje w tej sprawie, ale myślę, że to jest kwestia dwóch lub trzech tygodni kiedy ta decyzja zostanie ogłoszona. Pierwszą część dyskusji już odbyliśmy, w Klubie Parlamentarnym, w zeszłym tygodniu.

 

   

 

Schetyna jest istotnym politykiem dla PO

 

Pytany o plany polityczne Grzegorza Schetyny, podkreśliłem, że jest on politykiem istotnym dla Platformy, niezależnie od tego, że jego miejsce nie jest dzisiaj tak eksponowane jeśli chodzi o funkcje, które sprawuje. Jeśli chodzi o start w wyborach do Parlamentu Europejskiego, to jest pytanie o chęci samego marszałka Schetyny. Z tego co wiem, to nie pali się on do opuszczenia w tej chwili polityki krajowej, w tym wymiarze, takiego bezpośredniego działania w Sejmie i stąd też nie sądzę, żeby to był temat ,przynajmniej na razie, aktualny, do póki nie ma takiej propozycji.

 

 

Więcej [WIDEO]: tutaj

 

 

 

 

Źródło, fot.: polsatnews.pl, ipla.tv, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio