Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Polityczne podsumowanie tygodnia [AUDIO]

Dodano: 02 lutego 2014

Foto

Dobrowolne ubezpieczenia dodatkowe proponowało swego czasu zarówno SLD jak i PiS w swoich programach, wiec myślę, że warto się po prostu pochylić nad tymi propozycjami, które przygotowuje w tej chwili rząd i dobrze je przedyskutować, zamiast straszyć pacjentów. Dzisiaj musimy skrócić kolejki i to jest nasze zadanie - mówiłem wczoraj (01.02.) w „Śniadaniu w Trójce” Polskiego Radia.

 

 

Krótsze kolejki

 

Trzeba pamiętać, że w Polsce jest bardzo dużo prywatnych szpitali czy przychodni, które także mają kontrakty z NFZ-em. Dystrybucję tych usług można, dzięki dodatkowym, dobrowolnym ubezpieczeniom, rozdzielić tak, żeby kolejki rzeczywiście się zmniejszyły. To jest kwestia dobrego zarządzania. Ten temat czekał zbyt długo, niestety także przez czas rządzenia poprzednich ekip. Nie wiem jaka jest w tej chwili, w tej sprawie determinacja w ministerstwie zdrowia, ja osobiście jestem zwolennikiem tego typu rozwiązania i jeśli taki projekt trafi do Sejmu to będę starał się nad nim jak najszybciej, z naszymi posłami z komisji zdrowia, pracować.

 

 

Parytety na europejskich listach PO

 

Zawsze reprezentacja pań w Platformie jest największa ze wszystkich partii politycznych i tak samo jest w Sejmie i tak też będzie na naszych listach do europarlamentu. Na każdej będą przynajmniej cztery panie. Mamy zasadę, że w pierwszej trójce musi być przynajmniej jedna kobieta lub mężczyzna, co najmniej dwie osoby jednej płci muszą być także w pierwszej piątce. Te zasady na pewno będą przez nas przestrzegane.

 

Niepokojąco zmienne doniesienia

 

Komentując obecną sytuację na Ukrainie powiedziałem, że ostatnie doniesienia zza naszej wschodniej granicy są bardzo niepokojące ze względu na to, iż są dramatycznie zmienne. Z jednej strony, podpisano anulowanie ustaw antydemokratycznych, z drugiej, są sygnały, że Batkiwszczyna może być uznana za partię, która dążyła do przewrotu w kraju. To pokazuje, że na Ukrainie metoda kija i marchewki jest wciąż stosowana w sposób prymitywny i brutalny. Ile jako Europa i jako Polska potrafimy w tej sprawie zrobić, to tez w dużej mierze zależy od naszego zaangażowania międzynarodowego. Mam nadzieję, że kontrola międzynarodowa będzie miała większy wpływ na sytuację na Ukrainie, ale bez rozwiązania tej sytuacji przez samych Ukraińców, nie będziemy w stanie zbyt wiele zrobić.

 

 

Więcej [AUDIO]: tutaj.

 

 

 

 

Źródło, fot.: polskieradio.pl, premier.gov.pl

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio