Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Umowa na dokończenie drogi S5 podpisana

Dodano: 21 lutego 2014

Foto

Nowy wykonawca dokończy budowę  drogi S5 Poznań – Wrocław, na odcinku Kaczkowo–Korzeńsko. GDDKiA zakłada, że kierowcy będą mogli korzystać z ponad 29 kilometrowego odcinka S5 pomiędzy Poznaniem a Wrocławiem po 6 miesiącach od rozpoczęcia prac. Budowana S5 pozwoli nam poruszać się szybciej i swobodniej pomiędzy Dolnym Śląskiem i Wielkopolską, i dalej w kierunku Mielna. Na budowę 111 km nowych odcinków S5 rząd przekazał ponad 5 mld zł.

 

 

Wartość umowy to ponad  244 mln zł. brutto., a jej dokończenie będzie polegało w głównej mierze na ułożeniu warstw konstrukcyjnych nawierzchni, dokończeniu prac na obiektach mostowych i przepustach, wykonaniu oznakowania poziomego i pionowego oraz barier ochronnych.

 

 

Po tym  jak pierwotny wykonawca inwestycji przestał wywiązywać się ze zobowiązań kontraktowych, GDDKiA odstąpiła w czerwcu 2013 r. od umowy na realizację budowy drogi ekspresowej S5  Poznań – Wrocław, odc. Kaczkowo – Korzeńsko. Na podstawie inwentaryzacji  wcześniej  wykonanych robót zlecono wykonanie prac zabezpieczających budowę przed zimą, ogłoszono przetarg i wybrano nowego wykonawcę. Wcześniej w  ramach tego zadania  zrealizowana została budowa obwodnicy miasta Rawicza, w ciągu drogi krajowej nr 36,  którą udostępniono  kierowcom  we wrześniu  2013 roku.

 

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

 

 

 

 

Źródło, fot.: gddia.gov.pl

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio