Region: Z wizytą w Kaliszu - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Z wizytą w Kaliszu

Dodano: 05 marca 2014

Foto

Skład listy kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego z naszego regionu nie jest ostateczny. Zmiany mogą zostać wprowadzone przez władze krajowe. Jako region staramy się postawić na silne osobowości, które będą zabiegały o sprawy ważne dla Wielkopolan - mówiłem podczas wczorajszego (04.03.) spotkania z członkami koła PO w powiecie kaliskim.

 

 

Skuteczna budowa pozycji w Europie

 

Głównym tematem wtorkowego spotkania były zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego oraz wybory samorządowe. Omawiając tę kwestię, wielokrotnie podkreślałem, że w kampanii wyborczej do PE musimy przyjąć strategię, dzięki której pokażemy, kto był najbardziej skuteczny, jeśli chodzi o odbudowanie pozycji państwa polskiego w Europie, kto wprowadził nas do grupy sześciu najsilniejszych graczy, kto zdobył 400 mld na dalszy rozwój, na najbliższe siedem lat. Myślę, że ta argumentacja będzie przekonująca. Liczę na wyraźną poprawę naszych notowań w porównaniu do sondaży i myślę, że nie powinniśmy zejść poniżej 30 proc., chociaż to też w dużym stopniu zależy od frekwencji.

 

   

 

W Kaliszu nie zabrakło też rozmów o bieżących tematach politycznych, zwłaszcza sytuacji na Ukrainie. Cenne dla dyskusji były geopolityczne wnioski zaprezentowane przez specjalistę od stosunków międzynarodowych i członka kaliskiej PO Eskana Darwicha.

 

Gospodarzem kaliskiego spotkania był przewodniczący koła w powiecie kaliskim, Jarosław Nowak, .

 

 

 

Źródło, fot.: PO Kalisz

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio