Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Obchody 20-lecia poznańskiego ruchu pracodawców [FOTO]

Dodano: 11 marca 2014

Foto

Minęło dwadzieścia lat od powołania do życia Poznańskiego Związku Pracodawców, a obecnie Wielkopolskiego Związku Pracodawców LEWIATAN, którego założyciele w sposób wyraźny zaznaczyli przez ten czas swoją obecność w przestrzeni społeczno-gospodarczej Wielkopolski. Jubileuszowe spotkanie z okazji 20-lecia działalności poznańskiego ruchu pracodawców, w którym miałem przyjemność uczestniczyć, odbyło się wczoraj (10.03.) w Auli Kolegium Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

 

Entuzjazm i twórcza aktywność

 

Poznański Związek Pracodawców został zarejestrowany dnia 8 marca 1994 roku decyzją Sądu Wojewódzkiego w Poznaniu, a w dniu 14 lipca został przyjęty w poczet członków Konfederacji Pracodawców Przedsiębiorców Polskich. Siłą sprawczą, która była impulsem do założenia związku pracodawców był entuzjazm i twórcza aktywność młodych i prężnych przedsiębiorców, którzy skierowali swoje myśli i wysiłki ku tworzeniu nowych form samorządności i ich struktur w życiu społeczno-gospodarczym.

 

   

 

Poznański Związek Pracodawców był organizacją dobrowolną i apolityczną, upatrując swoją misję w skutecznym reprezentowaniu interesów zrzeszonych w nim pracodawców. Wychodząc z założenia, że prawdziwie wolny rynek i prywatyzacja mogą stworzyć warunki właściwego rozwoju polskich przedsiębiorstw, PZP konsekwentnie dążył do pełnego przekształcenia polskiej gospodarki w gospodarkę wolnorynkową, na drodze przemian prawnych i instytucjonalnych oraz przemian w świadomości społecznej. Założyciele, wówczas Poznańskiego Związku Pracodawców, dalej kontynuują swoją misję w Wielkopolskim Związku Pracodawców LEWIATAN.

 

 

Odznaczenia, nagrody i certyfikaty

 

Podczas wczorajszego wydarzenia wręczone zostały odznaczenia państwowe, nagrody Wielkopolskiego Związku Pracodawców LEWIATAN oraz certyfikaty członkowskie. Spotkanie zakończył występ artystyczny Jacka Hałasika.

 

 

Więcej [FOTO]: tutaj.

 

 

 

 

Źródło, fot.: wzp.org.pl, epoznan.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio