Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Spotkanie z poznańską strukturą PO [FOTO]

Dodano: 12 marca 2014

Foto

Wszyscy z wielką uwagą śledzimy to, co dzieje się na Ukrainie, w szczególności na Krymie i dzisiaj możemy powiedzieć, że nasza polityka znalazła się w tej sprawie na właściwym miejscu. W dużej mierze dzięki aktywności premiera, który swoją podróżą po stolicach europejskich, wyprzedził przygotowanie Europy do tego kryzysu. Ważna była również rola prezydenta, ale także trzeba powiedzieć, że bardzo istotna była, utrzymywana na zadowalającym poziomie, jedność opozycji, w tej sprawie, z rządem - mówiłem podczas poniedziałkowego (12.03.) spotkania z kołem Platformy Obywatelskiej Poznań Nowe Miasto, poświęconego w głównej mierze sytuacji na Ukrainie.

 

W tej sprawie naszego wschodniego sąsiad, Polska zachowała inicjatywę, podobnie jak inicjowaliśmy działania w ramach partnerstwa wschodniego i to bez wątpienia jest bardzo ważne i pozytywne.

 

    

 

Wartości europejskie

 

Z punktu widzenia decyzji etapowego stosowania sankcji wobec Rosji podjętej w Brukseli, było kilka bardzo ważnych wystąpień podczas kongresu Europejskiej Partii Ludowej, na którym byłem w czwartek i piątek. Wybraliśmy tam szefa frakcji EPP- Josepha Daula, jak również kandydata na nowego szefa Komisji Europejskiej- Jean-Cluade Junckera. W trakcie obrad głos zabrał Witalij Kliczko, który był bardzo gorąco przyjęty przez wszystkich, miał bardzo długą owację na stojąco zanim zaczął mówić. Przemawiała także Julia Tymoszenko, znakomicie o Europie i Ukrainie mówił Bono, lider U2.

 

 

Bardzo istotne było przemówienie Angeli Merkel, która zaznaczyła, że Niemcy, mimo właściwie największych interesów z Rosją, nie chcą być w żadnej sposób hamulcowym podejmowanych przez Unię Europejską decyzji. Kanclerz Merkel mówiła także konieczności jedności Europy zbudowanej najpierw w obliczu kryzysu gospodarczego w ostatnich kilku latach oraz o tym, że teraz przyszedł czas próby jeśli chodzi o wartości europejskie. Mówiła, że to, co robi Rosja jest próbą dla Europy, czy potrafi obronić swoich wartości. To były bardzo ważne słowa.

 

Wybory do PE oraz samorządowe

 

Podczas spotkania, którego gospodarzem był przewodniczący koła Platformy Obywatelskiej Poznań Nowe Miasto Mariusz Wiśniewski rozmawialiśmy także o kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego oraz wyborach samorządowych.

 

 

Więcej [FOTO]: tutaj.

 

 

 

 

Źródło, fot.: PO Poznań, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio