Dzisiaj poznamy szefa sztabu PO w wyborach do PE [AUDIO/WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Dzisiaj poznamy szefa sztabu PO w wyborach do PE [AUDIO/WIDEO]

Dodano: 13 marca 2014

Foto

Dzisiaj sekretarz generalny Paweł Graś powinien przedstawić propozycję osoby odpowiedniej na stanowisko szefa sztabu kampanii do Parlamentu Europejskiego. Trudno mi spekulować, kto to może być, ale myślę, że powinien być to ktoś z eurodeputowanych. Byłoby to najwłaściwsze z punktu widzenia pewnej pragmatyki działania sztabu, ale oczywiście propozycje mogą być też inne - mówiłem dzisiaj (13.03.) w Salonie Politycznym Trójki.

 

Decyzje zapadną niedługo

 

Nie są jeszcze do końca ustalone nasze jedynki we wszystkich okręgach, to też nie znamy do końca zestawu tych twarzy, które mogłyby być brane pod uwagę jako naturalni liderzy naszej kampanii. Szefem sztabu musi być osoba sprawna i świetnie znająca się na tym rzemiośle, a to czy będzie to osoba znana, czy nie to zawsze jest pytanie o to czy szef sztabu ma być jednocześnie twarzą kampanii. W różnych partiach są różne koncepcje. Czasami szef sztabu jest przede wszystkim człowiekiem od zadań operacyjnych, a specjalny rzecznik jest twarzą kampanii, ale można też połączyć tę funkcję. Nie wiem jaką koncepcję przygotowuje minister Paweł Graś.

 

 

Pytany o to czy byli ministrowie znajdą się na listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego powiedziałem, że na przykładzie Jacka Rostowskiego, który z jednej strony, przeprowadził nasz kraj przez poważny kryzys gospodarczy, odpowiadał za cięcie wydatków i to na każdym poziome aktywności państwa, i zapewne nie może być idolem mediów czy forów społecznych. Z drugiej strony, zasługi Jacka Rostowskiego są doceniane przez tę część elektoratu, która wie jak poważna to była sytuacja. Nie wiem czy Jacek Rostowski jest bardzo mocno zdeterminowany, żeby startować do Parlamentu Europejskiego. Decyzje zapadną niedługo, dzisiaj mamy spotkanie zarządu, ale myślę, że takie spotkanie odbędzie się również w przyszłym tygodniu, ponieważ Rada Krajowa, która będzie decydowała ostatecznie o kształcie naszych list będzie dopiero w następną sobotę.

 

Kompromisowy wybór

 

Wybór arcybiskupa Stanisława Gądeckiego na nowego przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, z punktu widzenia obecnych różnić w poglądach wewnątrz episkopatu, to jest to wybór kompromisowy. Myślę, że ten wybór daje szansę na to, że kościół będzie mniej, w swych częściach przynajmniej, interesował się czy zajmował polityką, a mocniej skupi się na pracy ewangelizacyjnej. W czasie spotkania noworocznego u pana marszałka Marka Woźniaka miałem okazję rozmawiać z arcybiskupem Gądeckim i wyrazić swoje przekonanie, że zapewne zostanie przewodniczącym episkopatu. Ksiądz arcybiskup wyraził zdziwienie, że mam taką intuicje, nie był zdeterminowany, żeby o to zabiegać, bo oczywiście to jest zwiększony mocno zakres obowiązków dla poznańskiego metropolity.

 

 

 

 

Więcej [AUDIO/WIDEO]: tutaj.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: polskieradio.pl, premier.gov.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio