PO jest partią o szerokim spektrum poglądów [AUDIO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

PO jest partią o szerokim spektrum poglądów [AUDIO]

Dodano: 14 marca 2014

Foto

Platforma Obywatelska jest partią o szerokich skrzydłach, ma skrzydło konserwatywne i liberalne, jesteśmy partią ogarniającą duże spektrum poglądów. Są w PO politycy, przy których Michał Kamiński jest liberałem, jeśli chodzi o poglądy, są też politycy dawnej lewicy - komentowałem dzisiaj (14.03.) w Radiu Plus przyznanie pierwszego miejsca Michałowi Kamińskiemu w wyborach do PE, w woj. lubelskim .

 

Martwi mnie sięganie po bardzo konserwatywne osoby, nie mówię tutaj o Michale Kamińskim, ale uważam, że są jakieś granice i jeśli osoba, która miałaby firmować PO, uważałaby np. że homoseksualizm jest ciężką chorobą, którą trzeba leczyć przy pomocy jakichś dziwacznych metod, to wolałbym, żeby taka osoba była do końca życia w PiS.

 

Dobre listy do PE

 

Ludzie żadnego zawodu nie mogą mieć odciętej drogi także ku pracy w przestrzeni politycznej, dotyczy to również sportowców. Mamy w naszym klubie parlamentarnym kilku były sportowców i to są dobrzy posłowie. Jagna Marczułajtis-Walczak, np. bardzo aktywnie działa w sprawie ewentualnej olimpiady zimowej i jest jedną z najlepszych w naszym klubie. Myślę, że dwa nazwiska związane ze światem sportu spośród 130 naszych kandydatów do Parlamentu Europejskiego to nie jest problem, który należało by jakoś szczególnie roztrząsać. Są to u nas odosobnione przypadki, nasze listy są naprawdę dobre, a Otylia Jędrzejczak i Bogdan Wenta to świetne postacie.

 

 

Sawicki jest świetnym fachowcem

 

Pytany o powrót Marka Sawickiego na stanowisko ministra rolnictwa powiedziałem, że jest to powrót do bardzo doświadczonego polityka. PSL wybrał stare i znane nie chcąc ryzykować, w obliczu zbliżających się czterech kampanii, ewentualnych sporów wewnątrz partii o to czy minister rolnictwa dba dobrze o interesy rolników. Marek Sawicki jest świetnym fachowcem i myślę, że co do tego nie można mieć wątpliwości, ale takie decyzje są decyzjami rządowymi, a nie sejmowymi, decyzję podejmuje wicepremier, a następnie akceptuje pan premier i to oni będą ministra rolnictwa rozliczać za jego pracę.

 

 

Więcej [AUDIO]: tutaj.

 

 

 

Źródło, fot.: radioplus.pl

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio