Region: Rada Regionu Wielkopolskiego PO RP [FOTO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Rada Regionu Wielkopolskiego PO RP [FOTO]

Dodano: 17 marca 2014

Foto

Rozpoczynamy już w najbliższych dniach pierwszą z czterech kampanii wyborczych. To będzie bardzo ważna kampania z dwóch powodów. Po pierwsze, ze względu na kontekst międzynarodowy, ze względu na sytuację na Ukrainie oraz tego, co dzieje się wokół Polski. Po drugie, ze względu na sytuację wewnętrzną - mówiłem podczas piątkowej (14.03.) Rady Regionu Wielkopolskiego PO RP, poświęconej zbliżającym się wyborom do Parlamentu Europejskiego.

 

Dzisiaj możemy powiedzieć, że na całe szczęście Platforma wygrała wyścig o rządzenie drugą kadencję i że to nasi politycy są dzisiaj na czele władz Polski oraz że Bronisław Komorowski wygrał wybory prezydenckie. Kto wie jakby wyglądała reakcja władz polski na ten bardzo trudny kryzys, czy byłaby to reakcja równie mądra, aktywna międzynarodowo i równie odpowiedzialna.

 

   

 

Drugi kontekst ze względu, na który zbliżające się wybory będą bardzo istotne, to jest oczywiście nasza sytuacja wewnętrzna. Jesteśmy na podobnym poziomie poparcia co PiS, jednak na poziomie dwudziestu paru procent, a nie trzydziestu paru procent poparcia, jak to miało miejsce jeszcze jakiś czas temu.Czeka nas więc ogromny wysiłek i od nas zależy, czy wrócimy do trwałego prowadzenia i czy tak będziemy działać, żeby następne wybory, w tym wyborczym cyklu, były wyborami, w których zwyciężymy. Z tego punktu widzenia eurowybory są bardzo ważne bo będą budowały także atmosferę przez wyborami samorządowymi.

 

Dalszą część obrad poświęciliśmy dyskusji na temat strategii wyborczej, jak również dokooptowaliśmy cztery osoby do składu Rady Regionu. Jej nowymi członkami zostali: wiceprezydent Konina Sławomir Lorek, burmistrz Kłodawy Robert Olejniczak, przedstawiciel Stowarzyszenia Młodzi Demokraci Marcin Małyszczyk oraz Piotr Pokajewicz.

 

 

Więcej [FOTO]: tutaj.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: PO Poznań, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio