Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Mocna lista do Parlamentu Europejskiego [FOTO]

Dodano: 18 marca 2014

Foto

Początek naszej listy do PE jest zaproponowany przez premiera i Zarząd Krajowy PO, w uzgodnieniu ze mną. Na pierwszym miejscu jest Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, minister do spraw równego traktowania, która jest bardzo dobrym wyborem. To ceniony współpracownik, kompetentna i aktywna, tak na poziomie rządu, jak regionu. Nie obawiam się protestu środowisk konserwatywnych przeciwko wyborowi naszej jedynki, ponieważ uważam, że nasz, poznański konserwatyzm wyraża się w przywiązaniu do tradycji i w tym, by nie ponosić zbytniego ryzyka i stawiać na rzeczy sprawdzone - powiedziałem wczoraj (17.03.) podczas spotkania z dziennikarzami, przedstawiając listę Wielkopolan kandydujących do PE z listy Platformy Obywatelskiej.

 

Dobra lista PO z Wielkopolski

 

Na drugim miejscu naszej listy jest poseł Adam Szejnfeld, b. wiceminister gospodarki, szef subregionu pilskiego, szef sejmowej komisji, tzw. deregulacyjnej. Na trzecim miejscu mamy Marka Woźniaka, już od 9 lat marszałka naszego województwa, który bardzo się zasłużył dla rozwoju Wielkopolski, ale także jest aktywny na polu europejskim. Pozostałymi nazwiskami, które zaproponowane zostały Radzie Krajowej są Małgorzata Waszak, Marzena Wodzińska, Krystyna Wilkoszarska, Barbara Czachura, Krzysztof Piwoński, Dariusz Pilak oraz  Michał Stuligrosz.

 

   

 

Taka jest nasza lista zaproponowana i to jest bardzo dobra lista, która na radzie regionu przyjęta została jednogłośnie. Jest na niej pięć kobiet i pięciu mężczyzn, więc zgodna jest z najwyższymi standardami równości wobec płci, których się od nas wymaga. Ostatecznie listy zatwierdzi sobotnia Rada Krajowa, więc za tydzień w poniedziałek będę mógł państwu przedstawić naszą w pełni oficjalną listę. Postaram się, żeby byli tutaj ze mną liderzy tej listy i mogli powiedzieć, co chcą zrobić.

 

Filip Kaczmarek potrzebny w regionie

 

Rozmawiałem z Waldym Dzikowskim jeszcze w piątek po posiedzeniu Sejmu i próbowałem go przekonywać, aby pozostał na liście i wsparł ją swoim nazwiskiem. Niestety, nie dał się namówić. Nie chciałem też wydawać polecenia partyjnego, szanując naszą niedawną rywalizację o przewodnictwo Wielkopolskiej PO. Jeżeli chodzi o dotychczasowego europosła Filipa Kaczmarka, wyjaśniłem, że już od kilku lat przekonywałem Filipa do powrotu do polityki krajowej. Ostatecznie taką decyzję podjęliśmy wspólnie. Być może Filip spodziewał się, że jeszcze w tym roku wystartuje, ale potrzebujemy go do pracy w regionie, by osiągnąć tu jak najlepsze wyniki. Potrzebuję jego mądrości, jego zdolności strategicznych w Poznaniu.

 

 

Więcej [FOTO]: tutaj.

 

 

 

 

Źródło, fot.: PO Poznań, Krzysztof Kaczanowski

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio