Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Nagrody dla innowacyjnych rozdane [WIDEO]

Dodano: 20 marca 2014

Foto

W uznaniu i podziękowaniu za wpływ na rozpoznawalność Marki Wielkopolski na arenie krajowej i międzynarodowej, Marszałek Woj. Wielkopolskiego Marek Woźniak nadał honorowe tytuły "Ambasadora Marki Wielkopolski" oraz nagrodził laureatów VII edycji Konkursu o Nagrodę Marszałka „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski”. Uhonorowanie przedsiębiorców nastąpiło podczas poniedziałkowej (17.03.) Gali Innowacyjna Wielkopolska.

 

Przyszłość Wielkopolski

 

W kategorii „Mikro Przyszłości” zwyciężyła Omni 3D Sp. z o.o. za projekt „Opracowanie i wdrożenie na rynek nowego modułu drukarki przestrzennej, charakteryzującej się znaczącym udoskonaleniem względem stosowanych rozwiązań”. Wg opinii Politechniki Poznańskiej, produkowane przez firmę Omni 3D Sp. z o.o drukarki 3D należą do najbardziej zaawansowanych i najnowocześniejszych w skali światowej.

 

Z kolei Fabryka Maszyn Spożywczych Spomasz Pleszew S.A. wraz z Przemysłowym Instytutem Maszyn Rolniczych w Poznaniu to laureaci w kategorii „Innowacyjna Inwencja”, za projekt „Nowa generacja urządzeń do schładzania mas cukierniczych”. Zwycięzcy skorzystają również z pakietu promocyjnego, przygotowanego przez Urząd Marszałkowski.

 

  

 

Ambasadorzy Marki Wielkopolski

 

Honorowy tytuł „Ambasadora Marki Wielkopolski” dla najwybitniejszych Wielkopolan został przyznany po raz pierwszy:
• Solange Olszewskiej - jednej z najlepszych menedżerek w Polsce oraz jednej ze 100 najbardziej wpływowych kobiet świata biznesu. Wyróżniającej się spośród innych swoją aktywnością, zaangażowaniem, społecznikowską pasją i nieskazitelną postawą obywatelską.
• prof. Marii Siemionow - wybitnej polskiej chirurg i transplantolog, pracującej w USA. Pani Profesor w roku 1974 ukończyła studia medyczne w Akademii Medycznej w Poznaniu. W grudniu 2008 roku dokonała czwartej na świecie i pierwszej w USA udanej operacji przeszczepienia twarzy.
• Janowi A. P. Kaczmarkowi - jednemu z najbardziej cenionych kompozytorów muzyki filmowej, laureatowi Oscara za muzykę do filmu „Marzyciel”, twórcy i dyrektorowi Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki „Transatlantyk”, założycielowi Instytutu Rozbitek w Poznaniu, zajmującemu się organizowaniem życia kulturalnego w Wielkopolsce.

 

Wielkopolska przedsiębiorczość


Celem Konkursu „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” jest szczególne wyróżnienie wielkopolskich przedsiębiorców, którzy w sposób wyjątkowy, poprzez swoją kreatywność oraz otwartość na nową myśl naukową wprowadzają na rynek innowacyjne rozwiązania. Nagroda ma również promować jednostki sektora naukowo-badawczego, których myśl naukowa znalazła praktyczne zastosowanie oraz wzmacniać konkurencyjność Wielkopolski poprzez wsparcie innowacyjnych rozwiązań promocję i dobrych praktyk.

 

Konkurs „Marka Wielkopolski” – „Greater Thing from Greater Poland – Wielkarzecz z Wielkopolski” ma na celu identyfikację i promocję tych produktów, usług i wydarzeń, które kreują nowoczesny wizerunek Wielkopolski, jako miejsca wiedzy, innowacyjności i kreatywności. Inicjatywa służy też honorowemu wyróżnieniu i zarazem podziękowaniu za znaczący wkład w rozwój i promocję Innowacyjnej Wielkopolski.

 

 

Więcej [WIDEO]: tutaj.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: iw.org.pl, tvp.pl

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio