Region: Doświadczeni i kompetentni ludzie [FOTO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Doświadczeni i kompetentni ludzie [FOTO]

Dodano: 25 marca 2014

Foto

Naszym celem minimum jest obrona dwóch mandatów, które mieliśmy w minionych kadencjach. Chcemy odzyskać wyborców, którzy się do nas zniechęcili, a także przyciągnąć młodzież. To jest możliwe, bo na naszej liście są doświadczeni i kompetentni ludzie - powiedziałem wczoraj (24.03.) podczas konferencji prasowej, prezentującej liderów wielkopolskiej listy PO do Parlamentu Europejskiego; minister ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, poseł Adam Szejnfeld i marszałek Marek Woźniak.

 

Majowe wybory będą najważniejszymi w historii eurowyborów. Bezpieczeństwo Polski bardzo silnie zależy od tego, jak bardzo zintegrowana i jak silna jest Europa. Z tego powodu bardzo ważne jest, by do PE trafiły osoby, które nie są eurosceptykami, wierzą w Europę, wiedzą jak ważna jest jej spójność i mogą zawalczyć o jej kształt, będąc w najsilniejszej europejskiej partii– powiedziała minister Kozłowska-Rajewicz.  W PE będę chciała zająć się, m.in. kwestiami dostępu do pracy - również dla kobiet, osób w wieku dojrzałym i niepełnosprawnych - dodała.

 

   

 

Poseł Adam Szejnfeld podkreślił z kolei, że rozwój sytuacji za wschodnią granicą może w ostatecznym rozrachunku przynieść pewne gospodarcze korzyści Polsce. Dodał, że wiele będzie zależało od działań przyszłych europosłów. Spodziewam się, oczekuję i będę lobbował w Brukseli, żeby wreszcie Zachód zapamiętał, że inwestowanie milionów, miliardów euro czy dolarów za naszą wschodnią granicą jest niepewne i nie musi się skończyć dla inwestorów dobrze. Inwestowanie w Polsce to inwestowanie w dobrym, bezpiecznym i sprawdzonym kraju – powiedział poseł. W Brukseli będę chciał zająć się tematem europejskiego bezpieczeństwa energetycznego, ale także kwestiami unijnej biurokracji - zaznaczył Adam Szejfeld. Do tej pory interesowało mnie i działałem na rzecz ograniczenia biurokracji w Polsce. Będę chciał nadal w tym zakresie pracować w Brukseli, gdzie uchwalane jest 80 proc. obowiązującego w Polsce prawa- dodał poseł.

 

Marszałek województwa Marek Woźniak, chce kontynuować swoją pracę na rzecz samorządów. Chodzi przede wszystkim o wspieranie lokalnych społeczeństw w ramach Partnerstwa Wschodniego oraz o kontrolowanie realizacji zadań w ramach polityki spójności. Obiecano nam uproszczenie procedur ubiegania się o unijne pieniądze w nowej perspektywie finansowej. Nie do końca tak się jednak stało. Dlatego konieczna jest stała kontrola sytuacji i bieżąca korekta -  mówił Marek Woźniak.

 

Podsumowując konferencję, zaznaczyłem, że nie obawiamy się konkurencji w osobie lidera listy PiS-u z Wielkopolski. Biorąc pod uwagę sposób wypowiadania, język polityczny i styl bycia, Ryszard Czarnecki w zasadzie powinien nadal reprezentować Samoobronę. To jest kolejny region, z którego będzie on startował do kolejnej rywalizacji wyborczej. Był już Dolny Śląsk i województwo kujawsko-pomorskie. Nie za bardzo wiadomo, kogo on chce tu reprezentować, bo na pewno nie Wielkopolan.

 

 

 

 

Więcej [FOTO]: tutaj.

 

 

 

 

Źródło, fot.: PAP, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio