Region: Z wizytą w Szamotułach - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Z wizytą w Szamotułach

Dodano: 26 marca 2014

Foto

Mamy w Wielkopolsce bardzo dobrą, mocną listę kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Po tym, jak jednogłośnie zatwierdziliśmy ją na Radzie Regionu, w minioną sobotę przyjęła ją również Rada Krajowa PO. Pierwszą trójkę naszej listy tworzą minister ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, były wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Musimy powalczyć o minimum dwa mandaty - mówiłem wczoraj (24.03.) podczas spotkania ze strukturami PO w Szamotułach.

 

Obronić dwa mandaty

 

Agnieszka Kozłowska- Rajewicz jest bardzo dobrym wyborem na naszą "jedynkę"- kontynuowałem. To ceniony współpracownik, jest kompetentna i aktywna, tak na poziomie rządu, jak regionu. Również Adam Szejnfeld i Marek Woźniak to bardzo mocne nazwiska. Kolejnymi osobami na liście są wicestarosta koniński Małgorzata Waszak, Marzena Wodzińska, starosta leszczyński Krzysztof Piwoński, starosta gnieźnieński Dariusz Pilak, Krystyna Wilkoszarska, Barbara Czachura oraz Michał Stuligrosz. Każdy z naszych kandydatów dał się poznać jako sumienny i pracowity polityk.

 

   

 

Naszym celem minimum jest obrona dwóch mandatów, które mieliśmy w minionych kadencjach, ponieważ jest to możliwe, na naszej liście są doświadczeni i kompetentni ludzie.

 

Służba zdrowia, szkolnictwo, sprawy lokalne

 

Głównym tematem naszego spotkania, prócz zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego, była również służba zdrowia. Wydaje się, że propozycje ministra Arłukowicza są kluczowe, jeśli chodzi o zmianę proporcji między opieką lekarza rodzinnego nad pacjentami - mówiłem. Zwiększenie możliwości lekarzy rodzinnych jest kluczem do tego, żeby zmniejszyć kolejki do specjalistów. Zwiększone uprawnienia lekarzy rodzinnych, a także, w przyszłości, wprowadzenie możliwości i wystawiania recept przez pielęgniarki, w sytuacji stałej choroby, to rzeczy, które na pewno będą pomagały zmienić system.

 

Bardzo istotna, w kontekście sytuacji rodziców dzieci niepełnosprawnych, jest kwestia zniesienia limitów na leczenie chorób onkologicznych. To jest niezwykle ważne, postulowane i oczekiwane od wielu lat. To bardzo dobra wiadomość, ale minister Arłukowicz słusznie podkreślił, że ważne są terminy, tzn. zniesienie limitów bez wprowadzenia ściele określonych terminów kiedy musi się rozpocząć konkretna terapia onkologiczna nie byłoby skuteczne. To musi być dobrze skonstruowane, jako mechanizm funkcjonujący wewnątrz finansowania przez NFZ, żeby nie popełnić błędu systemowego i zapobiec jakiemuś wyciekowi pieniędzy.

 

Podczas spotkania, którego gospodarzem był Maciej Trąbczyński, przewodniczący struktury szamotulskiej PO, poświęciliśmy również dużo uwagi tematowi szkolnictwa oraz omówiliśmy bieżące lokalne sprawy powiatu szamotulskiego.

 

 

 

 

Źródło, fot.: PO Szamotuły

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio