Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: W Kaliszu i Pleszewie o listach do PE

Dodano: 28 marca 2014

Foto

Wielkopolską listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego otwiera Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania, drugie miejsce ma Adam Szejnfeld, były wiceminister gospodarki, a trzecie marszałek Marek Woźniak. Na naszej liście mamy tyle samo kobiet, ilu mężczyzn, a w pierwszej piątce mamy aż trzy panie - podkreślałem podczas wczorajszej (27.03.) rozmowy z dziennikarzami w Kaliszu i Pleszewie.

 

Subregion kaliski w wyborach do Parlamentu Europejskiego będzie reprezentować Marzena Wodzińska. - Wiem, z jakimi problemami spotykają się polskie firmy, szczególnie z południowej Wielkopolski. Chciałabym, żeby interesy tych firm, szczególnie tych małych i średnich, nie były pomijane podczas debat w Parlamencie Europejskim - powiedziała kandydatka, która zawodowo związana jest z Ostrowem Wielkopolskim. Marzena Wodzińska jest ekspertem w zakresie ekonomii, prawa finansowego i rachunkowości, ma 24-letnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie bankowości.

 

 

Politycznie zadebiutowała w wyborach parlamentarnych w 2011 roku. Wówczas, mimo że startowała z odległego - 18-tego miejsca, zdobyła ponad 1300 głosów. - Tym razem zapracowała na 5 miejsce na naszej liście - zaznaczył poseł Mariusz Witczak, który wraz z lokalnymi działaczami towarzyszył mi podczas konferencji.

 

Zarówno w Pleszewie, jak i w Kaliszu jednym głosem przekonywaliśmy, iż warto wziąć udział w eurowyborach. Bardzo ważna jest wyborcza frekwencja, na szczęście rośnie świadomość Polaków na temat znaczenia Parlamentu Europejskiego w ich życiu. Nasza kampania przed wyborami do PE ma płynnie przejść w kampanię samorządową, w której stawiamy przede wszystkim na kampanię bezpośrednią. 

 

 

 

Źródło, fot.: PO Kalisz, faktykaliskie.pl

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio