Ostatnia droga Krystyny Pośledniej - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Ostatnia droga Krystyny Pośledniej

Dodano: 03 kwietnia 2014

Foto

W kościele farnym we Wrześni rozpocznie się w sobotę (05.04), o godz. 11:00 msza żałobna poprzedzająca pogrzeb, zmarłej posłanki Platformy Obywatelskiej Krystyny Pośledniej. Po mszy, śp. Krystyna Poślednia zostanie pochowana na cmentarzu p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

 

 

 

W moich wspomnieniach, Krystyna pozostanie jako osoba zawsze bardzo aktywna, pełna pozytywnej energii, którą zarażała innych. Mimo ciężkiej choroby, kiedy tylko miała przerwy w terapii i wystarczająco dużo sił, przyjeżdżała do Sejmu.

 

 

Wczoraj w Sejmie, minutą ciszy uczciliśmy pamięć naszej koleżanki.

 

Krystyna Poślednia od zawsze była związana z Wrześnią. Tu w 1957 r. się urodziła, tu ukończyła szkołę średnią, tu stawiała pierwsze kroki w polityce. Po studiach inżynierii środowiska na Politechnice Poznańskiej w 1984 r. rozpoczęła pracę w stolicy regionu. Szybko jednak powróciła do rodzinnej miejscowości, znajdując zatrudnienie w spółdzielni mieszkaniowej. Działała w "Solidarności", w latach 90. podjęła się budowania struktur samorządowych. Była miejską radną, przez trzy kadencje pełniła funkcję zastępcy burmistrza Wrześni. Jej zasługą była, m.in. budowa jednej z pierwszych w województwie oczyszczalni ścieków we Wrześni. Nie stroniła też od pracy społecznej. Współtworzyła Fundację Dzieci Wrzesińskich. 

 

W 2006 r. została wybrana na radną sejmiku. Weszła do zarządu województwa, odpowiadała za ochronę zdrowia, edukację, politykę społeczną i ochronę środowiska. To dzięki niej w ciągu kilku lat zakończyła się trwająca od 30 lat budowa szpitala w Koninie. To ona też wyszła z pomysłem budowy nowego szpitala dziecięcego w Poznaniu. W 2011 r. została prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dostała się też do Sejmu. Zasiadała w komisji rolnictwa oraz komisji ochrony środowiska.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: wrzesnia.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio