Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Skupiamy się na wyborach do PE [WIDEO]

Dodano: 04 kwietnia 2014

Foto

Nasze wewnętrzne decyzje o  kandydacie na prezydenta Poznania zapadną bardzo szybko, ale bardzo by mi zależało, aby w tej chwili media i uwaga opinii publicznej skupiła się jednak na naszych kandydatach do europarlamentu. Nie chciałbym zajmować umysłów i czasu ludziom naszymi planami co do jesiennych wyborów samorządowych. Rozegrajmy najpierw z sukcesem wybory do Parlamentu Europejskiego - mówiłem w Wywiadzie Teleskopu.

 

Waldy Dzikowski byłby naturalnym kandydatem na prezydenta Poznania, co więcej, pokonałby Ryszarda Grobelnego, gdyby się zdecydował, ale nie widzę w nim tego rodzaju woli i ochoty. Na pewno jest sporo osób, które powinny być i są brane pod uwagę, bo mogłyby być groźnymi przeciwnikami dla Ryszarda Grobelnego i zmienić trochę sposób zarządzania miastem. Każdy dobry i dobrze przygotowany kandydat Platformy mógłby pokonać Ryszarda Grobelnego, ale to wymaga oczywiście pracy całej struktury i odpowiedniej kampanii. Decyzje jeszcze nie zapadły, ale myślę, że obecny prezydent miasta będzie musiał się zmierzyć z kimś od nas.

 

 

Leszek Wojtasiak szefem sztabu w Wielkopolsce

 

Pierwotnie szefem naszej kampanii do europarlamentu w Wielkopolsce był poseł Jakub Rutnicki, ale zwiększyła się ilość jego pracy w sztabie centralnym. Szefem kampanii został Leszek Wojtasiak, który jest znakomitym znawcą tematyki europejskiej ze względu na to, że, przez wiele lat nadzorował fundusze europejskie w zarządzie województwa. Jest znakomitym samorządowcem, dzisiaj trochę z boku, ale myślę, że przez kampanię wróci na, tzw. pierwszą linię. Co do dalszych losów Leszka Wojtasiaka, to przede wszystkim trzeba wygrać wybory w województwie, żeby móc mówić potem o obsadzaniu fotela marszałka, ale z szacunku do wyborców trzeba poczekać z tego typu decyzjami. Bez wątpienia Leszek Wojtasiak mógłby się znaleźć w zarządzie województwa, ze względu na swoje niezwykle wysokie kompetencje. Dzisiaj jednak nie ma rozmowy o nowym marszałku, bo naszym, bardzo cenionym marszałkiem jest obecnie Marek Woźniak, nasz kandydat do europarlamentu, który jest także wiceprzewodniczącym Rady Regionów w Europie, więc jest też znaczącym politykiem w Brukseli. Zobaczymy jakie będą wyniki wyborów, potem będziemy się nad tym zastanawiać.

 

 

Więcej [WIDEO]: tutaj.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: tvp.pl, prtsc z tvp.pl

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio