Silna Polska w bezpiecznej Europie - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Silna Polska w bezpiecznej Europie

Dodano: 07 kwietnia 2014

Foto

Silna Polska w bezpiecznej Europie - z takim hasłem rusza do eurowyborów Platforma Obywatelska. Hasło zostało zaprezentowane w sobotę (05.04.) podczas konferencji prasowej krajowego sztabu wyborczego partii w Krakowie  Odsłonięcia hasła dokonali wspólnie były przewodniczący PE Jerzy Buzek oraz europosłanka Róża Thun.

 

W trakcie konferencji, szef kampanii Tadeusz Zwiefka podkreślał, że te wybory są najważniejsze w historii UE, gdyż wytyczą linię zmian na najbliższe dziesięciolecia. To, co dzieje się za wschodnią granicą determinuje nasze działania. Dlatego tak ważne jest, że jesteśmy w UE i NATO. To daje nam poczucie bezpieczeństwa – podkreślał. Dzięki staraniom premiera Donalda Tuska Polska jako jedyny kraj w UE nie zanotowała spadku. Stała się wzorem i przykładem jak modernizować kraj – przypominał Tadeusz Zwiefka, mówiąc o naszej dotychczasowej obecności w Unii.

 


Jerzy Buzek, były Przewodniczący PE, po odsłonięciu hasła wyborczego zaznaczył, że bezpieczeństwo to nie tylko ochrona naszych granic, ale także możliwość rozwoju naszej gospodarki, stabilny sektor rolnictwa, własne źródła energii. Bezpieczeństwo konsumentów w Unii Europejskiej zależy od Europejskiej Partii Ludowej. Musimy dbać o jej mocną reprezentację – mówił Buzek. Przewodniczący PE przypomniał też o mijającej w tym roku 25. rocznicy zakończenia obrad Okrągłego Stołu. Musimy patrzeć na Unię jak na jeden wspólny organizm. UE to My a nie jacyś oni – apelowała z kolei europosłanka Róża Hun. To od nas wszystkich zależy jak będzie w przyszłości wyglądała Europa. Do budowania silnej i bezpiecznej Europy potrzebne są kompetencje naszych kandydatów– dodała deputowana.


Na zakończenie konferencji prasowej, szef sztabu wyborczego Tadeusz Zwiefka przypomniał, że wynik wyborów zależy od każdego z nas. Przed nami kolejne wyzwania. Idziemy do nich z entuzjazmem!

 

 

 

 

Źródło, fot.: platforma.org

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio