Konwencja wyborcza PO i Szczyt EPL - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Konwencja wyborcza PO i Szczyt EPL

Dodano: 09 kwietnia 2014

Foto

W najbliższym czasie Platformę Obywatelską czekają dwa bardzo istotne wydarzenia. Już w sobotę (12.04.) w Sopocie rozpoczniemy Konwencję wyborczą PO, a 25 kwietnia w Centrum Kongresowym Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się Szczyt lokalnych i regionalnych liderów politycznych Europejskiej Partii Ludowej.

 

 

Szczyt lokalnych i regionalnych liderów politycznych EPL organizowany jest w związku z nadchodzącymi wyborami europejskimi, wspólnie przez grupę EPL w Komitecie Regionów, Europejską Partię Ludową oraz Platformę Obywatelską RP. Głównym tematem obrad będzie tematyka wzrostu, zatrudnienia oraz inwestycji w regionach i miastach UE, wpływ funduszy strukturalnych na spójność gospodarczą, społeczną i terytorialną w perspektywie nowej, pięcioletniej kadencji Parlamentu i Komisji Europejskiej. Uczestnicy szczytu przedyskutują również osiągnięcia decydentów EPL w tej dziedzinie oraz propozycje naszego politycznego ugrupowania na kolejne lata.

 Podczas wydarzenia główne przemówienie wygłosić ma kandydat EPL na stanowisko Przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, który spotka się również z kandydatami na posłów do Parlamentu Europejskiego oraz liderami lokalnymi i regionalnymi.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali szefowie państw i rządów z EPL oraz inni kluczowi politycy, by na miesiąc przed wyborami do Parlamentu Europejskiego wspólnie zademonstrować, iż Europa współdziała na poziomie europejskim, krajowym, regionalnym i lokalnym.

Szczyt, jako część kampanii wyborczej EPL, stanowić będzie także platformę do zaprezentowania sukcesów UE. Polska oraz województwo wielkopolskie są znakomitymi przykładami na to, w jaki sposób fundusze i polityki unijne przynoszą wymierne korzyści obywatelom regionów i miast.

 

 

 

 

Źródło, fot.: PO Poznań, platforma.org, eppgroup.eu

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio