Region: Powtórzyć wynik sprzed 5 lat [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Powtórzyć wynik sprzed 5 lat [WIDEO]

Dodano: 11 kwietnia 2014

Foto

Starosta Krzysztof Piwoński to filar subregionu leszczyńskiego. Naszym podstawowym zadaniem, w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego, jest utrzymanie bardzo dobrego wyniku sprzed 5 lat, czyli zdobycie dwóch mandatów w Wielkopolsce. To jest minimum do realizacji, ale bardzo wiele zależy od frekwencji - mówiłem wczoraj (10.04.) podczas konferencji prasowej w Lesznie.

 

Stawiamy na samorządowców dlatego, że myślenie o kwestiach unijnych w samorządzie jest bardzo silne i to doświadczenie niewątpliwie sobie cenimy - dodał towarzyszący mi na konferencji obok Krzysztofa Piwońskiego, poseł Mariusz Witczak.

 

 

Kandydat na szóstkę

 

Utożsamiam się z ideą europejskości, mam wykształcenie i doświadczenie. Start w tych wyborach będzie dla mnie bardzo ważnym testem przed wyborami samorządowymi, a nawet parlamentarnymi – mówił kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Piwoński. Z unijną tematyką zaznajomiony jestem bardzo dobrze, jeszcze jako burmistrz Rydzyny mocno zaangażowałem się w zdobywanie pieniędzy na gminne inwestycje z ówczesnych funduszy przedakcesyjnych, ukończyłem także podyplomowe studia z zakresu funduszy unijnych- dodał starosta leszczyński.

 

Krzysztof Piwoński na wyborczej liście wielkopolskich kandydatów PO do Europarlamentu jest na szóstym miejscu.

51 przedstawicieli Polski w PE

 

25 maja 2014 r.. Polacy będą wybierać 51 europosłów w 13 okręgach wyborczych, w całym kraju. W eurowyborach w Polsce mogą wziąć udział obywatele polscy, którzy ukończyli 18 lat, a także pełnoletni obywatele Unii Europejskiej, którzy na stałe mieszkają w Polsce, wpisani do rejestru wyborców. Po raz pierwszy w eurowyborach osoby niepełnosprawne będą mogły głosować korespondencyjnie oraz przez pełnomocnika. Możliwość głosowania przez pełnomocnika będą miały także osoby, które ukończyły 75 lat, korespondencyjnie mogą głosować również wyborcy przebywający za granicą. 

 

 

 

Więcej [WIDEO]: tutaj.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: PO Leszno, telewizjaleszno.pl, elka.pl, platforma.org

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio