Konwencja Krajowa PO: Europa potrzebuje Polski, a Polska Europy [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Konwencja Krajowa PO: Europa potrzebuje Polski, a Polska Europy [WIDEO]

Dodano: 13 kwietnia 2014

Foto

Miejsce Polski jest na politycznym Zachodzie, a nie na politycznym Wschodzie Europy. Polacy wybrali Zachód intuicyjnie czując, że Polska musi być w jakimś konkretnym miejscu na świecie, konkretnym w sensie politycznym, bo tylko to daje nam realne gwarancje bezpieczeństwa. Każdy, kto działa na rzecz rozmontowywania UE działa przeciwko bezpieczeństwu Polski - podkreślił premier Donald Tusk podczas wczorajszego (12.04.) wystąpienia na konwencji Platformy Obywatelskiej w Sopocie.

 

Europa potrzebuje Polski

 

W czasie podejmowania decyzji o wejściu Polski do Unii Europejskiej wielu polityków straszyło końcem suwerenności Polaków. Szczęście dla Polski, że mieliśmy też wtedy Jana Pawła II, który wtedy, kiedy to rozstrzygnięcie nabierało już charakteru definitywnego powiedział jednoznacznie: Europa potrzebuje Polski, Polska potrzebuje Europy - mówił premier.

 

Nie mogą wygrać tej kampanii politycy, dla których wzorem do naśladowania są ci europejscy liderzy, dla których Unia jest ciężarem czy problemem. Nie można łudzić Polaków wizją międzymorza, jakiegoś fikcyjnego aliansu państw, które nie będą w przyszłości w stanie sprostać wyzwaniom, jakie stawia przed nami świat współczesny - kontynuował Donald Tusk.

 

   

 

Europa potrzebuje Wielkopolski

 

Podczas Konwencji przemawiali wszyscy liderzy naszych list kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Wielkopolska "jedynka" Agnieszka Kozłowska - Rajewicz mówiła o Europie, która potrzebuje Polski ponieważ mamy wiarę, energię i świeżość, doświadczenie oraz umiejętności wychodzenia, z nawet bardzo trudnych, kryzysów suchą stopą. Mamy zdolność do pokonywania sytuacji najbardziej beznadziejnych, jest to Europie dzisiaj bardzo potrzebne. Europa potrzebuje Wielkopolski, wielkopolskiego pozytywizmu, wielkopolskiej pracy organiczne, wielkopolskiego porządku, a także wielkopolskiej efektywności i skuteczności - dodała minister ds. równego traktowania.

 

   

 

Europa potrzebuje także kobiet, perspektywy kobiecej, zdolności efektywności i wykształcenia oraz sumienności kobiet. Partycypacja kobiet jest dzisiaj wielką przewagą konkurencyjną i wielką szansą dla Europy, nie możemy tej szansy zmarnować!- konkludowała Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.

 

 

Więcej [WIDEO]:   Przemówienie Donalda Tuska.    Przemówienia liderów list.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: platforma.org, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio